Майнц спаси точката срещу Дортмунд (ВИДЕО)

Дани Латца зачеркна най-бързия гол на Борусия този сезон

Майнц 05 и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно 1:1 в последен мач от 18-ия кръг на Бундеслигата.

Пиер-Емерик Обамеянг се завърна в състава на „жълто-черните” след фиаското в турнира за Купата на африканските нации.

Марко Ройс откри резултата на „Опел Арена” още в 3-ата минута, когато бе изведен от Андре Шюрле и заби в близкия долен ъгъл.

Ройс отбеляза 11-ия си гол във вратата на Майнц, като има най-много голове в Бундеслигата срещу този съперник.

Дортмунд обаче не направи нищо, за да увеличи своя аванс и беше наказан. Майнц дочака своя момент в 83-ата минута, когато с първия си точен удар изравни резултата. Дани Латца засече центриране на Левин Йозтунали на задната греда, забивайки с глава в близкия ъгъл.

Домакините можеха да постигнат и пълен обрат, но Пабло де Бласис търкулна на сантиметри от гредата.

В таблицата Майнц (22 точки) заема 10-ото място, докато Борусия (31 точки) се намира на 4-ата позиция.

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)