Берое победи Жирка в мач с пет гола

Борислав Цонев бе точен на два пъти за успеха с 3:2

Берое победи Жирка (Кропивницкий, Украйна) с 3:2 в последната си контролна среща в Кипър. Жуниор Мапуку откри резултата в 30-ата минута, а в последната минута на първата част Павло Полехенко изравни. Две минути след почивката Борислав Цонев отново даде преднина на беройци. В 52-ата минута Андрий Бацула отново върна равенството от дузпа. В 63-ата минута Борислав Цонев за втори път прехвърли стражът на украинският тим за 2:3.

В 8-ата минута Карлос Охене изведе Атанас Зехиров вдясно по атаката. Националът финтира бранител и стреля към вратата на „Зирка“, но ударът му бе блокиран от бранител.

В 13-ата минута Павло Полехенко опита удар от малък ъгъл, но Душан Перниш се намеси добре и изби в корнер.

В 19-ата минута Артем Щедрий получи топката в наказателното поле и отправи удар от 15 метра, но право в ръцете на Душан Перниш.

Две минути по-късно Олександър Кучеренко намери на границата на наказателното поле Артем Ситало, който опита удар от движение, но кълбото премина на два метра над вратата на старозагорци.

В 24-ата минута след центриране от фаул в наказателното поле на „Берое“ Олександър Кучеренко бе останал непокрит, но не успя да намери добре топката и кълбото излезе в аут.

В 27-ата минута играчите на Жирка организираха отлична атака при която Артем Ситало бе изведен в чиста позиция, но Душан Перниш се намеси отлично и спаси.

В ответната атака Мартин Райнов изведе Атанас Зехиров отдясно. Крилото пусна технично към Карлос Охене в чиста позиция, който от 5 метра не успя да намери рамката на вратата.

В 29-ата минута след центриране в наказателното поле на старозагорци Артем Ситало отправи удар с глава, избит от стражът на старозагорци. Топката попадна в Павло Полехенко, който от 5 метра опита добавка, но Перниш се намеси отлично и изби в корнер.

В 30-ата минута Веселин Пенев пусна към Карлос Охене. Ганаецът изведе Жуниор Мапуку очи в очи с Роман Льопка и централният нападател откри резултата в полза на „Берое“- 0:1.

В 45-ата минута „Жирка“ организира многоходова атака. Олексий Чичиков центрира отдясно към границата на наказателно поле, където Артем Ситало стигна първи до топката и успя да чукне кълбото Павло Полехенко. Последният се озова в чиста позиция и с удар в близкият ъгъл вкара за 1:1.

Две минути след почивката Веселин Пенев центрира в наказателното поле към Жуниор Мапуку, който върна назад към Борислав Цонев. С техничен удар от дъгата на наказателното поле полузащитникът майсторски прехвърли вратаря на „Жирка“ за 1:2.

В 52-ата минута състава на „Зирка“ получи дузпа за нарушение на Георги Динков срещу Олексий Чичиков. Зад топката застана Андрий Бацула, който успя да изравни – 2:2.

В 54-ата минута Антон Карачанаков изпълни пряк свободен удар близо до ъгъла на наказателното поле, но топката срещна страничната греда и излезе в аут.

В 61-ата минута Олексий Чичиков навлезе в наказателното поле вдясно по-атаката и от аутлинията успя да върне към непокрития Андрий Бацула. Нападателят на украинският тим стреля силно от 13 метра, но Душан Перниш се намеси блестящо и спаси.

В 63-ата минута Ерик Почански изведе Борислав Цонев зад защитата на „Жирка“ вляво по атаката. Роденият в Благоевград футболист видя излезлия да го пресрещне вратар и майсторски го прехвърли за втори път с удар от 22 метра за 2:3.

Две минути по-късно Ерик Почански отново изведе Борислав Цонев отляво по атаката на старозагорци. Борислав Цонев навлезе във вътрешността на терена и стреля от границата на наказателното поле, но Роман Льопка този път успя да спаси.

В последната минута на редовното време футболист на „Зирка“ прати топката във вратата на старозагорци с глава, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Мартин Райнов.

Това бе последна контролна среща от лагера в Агия Напа. В Кипър „Берое записа две победи – над „Висла“ (Плоцк, Полша) и „Зирка (Кропивницкий, Украйна) и две поражения от „Лех“ (Познан, Полша) и „Уфа“ (Русия). Утре отборът се прибира в България. В петък следобед Ферарио Спасов ще изведе възпитаниците с и на тренировка под Аязмото, а в събота (4 февруари) от 13 часа в Стара Загора е проверката срещу „Несебър“.

„Жирка“ (Кропивницкий, Украйна) – „Берое“ (Стара Загора) 2:3

голмайстори: 0:1 Жуниор Мапуку 30′, 1:1 Павло Полехенко 45′, 1:2 Борислав Цонев 47′, 2:2 Андрий Бацула 52′ (д), 2:3 Борислав Цонев 63′

„Жирка“: 41. Роман Льопка, 20. Дмитро Фатеев, 4. Федерико Перейра (к), 18. Олександър Кучеренко, 28. Павло Полехенко, 8. Владислав Лупашко, 21. Игор Загалский, 11. Андрий Бацула, 77. Олексий Чичиков, 14. Артем Ситало, 9. Артем Щедрий; резерви: 44. Евген Паст, 13. Олександър Зозуля, 23. Олександър Маткобожик, 32. Борха Екиза, 95. Максим Ковальов, 26. Дмитро Билоног, 85. Серхий Керножитский, 95. Роман Попов, Бруно, 15. Олексий Збун, 16. Джонатан Моя, 50. Олександър Акименко; старши-треньор: Роман Романьов

„Берое“: 12. Душан Перниш, 21. Венцислав Василев (46′ – 19. Пламен Тенев), 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като (80′ – 20. Руси Чернаков), 7. Мартин Райнов, 18. Атанас Зехиров (46′ – 13. Ерик Почански), 3. Карлос Охене (46′ – 23. Борислав Цонев), 17. Антон Карачанаков (56′ – 27. Том), 10. Жуниор Мапуку (85′ – 11. Денислав Станчев); неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов; старши-треньор: Ферарио Спасов

жълти картони: Игор Загалский (41′ – симулация) [„Зирка“], Пламен Тенев (55′ – бавене на време) [„Берое“]

стадион: „Тасос Марку“ (Паралимни, Кипър)