Байерн разби сърцата на Инголщад с два гола в 90-ата минута, Лайпциг с първа загуба у дома (ВИДЕО)

Дортмунд падна от опашкар, Чичарито се вихри срещу третия Айнтрахт

Байерн (Мюнхен) се бе запътил към второ поредно равенство в Бундеслигата, но пречупи баварския комшия Инголщад с два гола в рамките на 90-ата минута. Точни бяха Артуро Видал и Ариен Робен.

Инголщад беше първият отбор, който нанесе загуба на конкурента РБ Лайпциг, което им докара бира и вурстчета като подарък от шефа на баварския колос Карл-Хайнц Румениге.

Сега домакините искаха да се опълчат и на мюнхенци.

Най-чистото положение през първото полувреме на „Ауди Шпортпарк” пропусна Роберт Левандовски в 20-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря от Шаби Алонсо. Полякът прехвърли вратаря, но не му достигна сила и Матип се върна навреме, за да изчисти пред голлинията с шпагат.

Малко след почивката Томас Мюлер също бе споходен от малшанс, като ударът му от чиста позиция мина под плонжа на вратаря, но рикошира в тялото му и не пожела да премине голлинията.

Хумелс действа решително в заключителните минути, когато попречи на Хинтерзеер да играе с глава срещу Нойер, а на другия фронт Левандовски тресна гредата.

Така се стигна до 90-ата мнинута, когато Артуро Видал бе оставен непокрит и засече отблизо центриране на Томас Мюлер, разбивайки сърцата на Инголщад.

Секунди по-късно резервата Ариен Робен сложи точка на спора с второ попадение след взаимодействие с друг, станал от пейката - Дъглас Коста.

РБ Лайпциг вече изостава със 7 точки от Байерн след втора поредна загуба, дошла от борещия се за оцеляване Хамбургер с шокиращото 0:3. На своя „Ред Бул Арена” новаците губят за първи път, откакто са в Бундеслигата.

Хамбургер поведе шокиращо в 18-ата минута. Кирякос Пападопулос вкара за втора поредна седмица на свой бивш клуб.

В 24-ата минута Лайпциг допусна втори гол при корнер. Този път Уолъс беше точен, удвоявайки с глава.

Хамбургер можеше да вкара и трети, но Дийкмайер улучи гредата.

Все пак това се случи в 93-ата минута. Николай Мюлер даде третата си асистенция този следобед и резервата Аарън Хънт не сбърка.

Борусия (Дортмунд) допусна първа загуба за първенство от 26 ноемрви насам, отстъпвайки като гост пред опашкарая Дармщад.

Ян Розентал удари греда преди Терънс Бойд да открие резултата в 21-ата минута. Минута преди почивката Рафаел Герейро изравни за гостите. Португалският национал намери пространство в наказателното поле преди да вкара третия си гол с екипа на Дортмунд. Асистенцията бе на Емре Мор.

Дармщад отново излезе с едни гърди напред в 67-ата минута. Резервата Антонио-Мирко Чолак се възползва от подаване на Сидни Сам и вкара втори за последния в класирането. Най-щастлив след края на мача бе треньорът на домакините Торстен Фрингс, който нанесе първа загуба през тази година на бившите си работодатели.

Байер Леверкузен се върна на победния път след двете поредни загуби. Аспирините се наложиха с 3:0 над третия в подреждането Айнтрахт (Франкфурт).

Чичарито даде перфектен старт на Леверкузен със седмия си гол за сезона. Мексиканецът първо беше точен в 5-ата минута, а в 63-ата удвои аванса на „аспирините” от воле. Резервата Кевин Фоланд осигурите трите точки с трето попадение, оползотворявайки перфектно центриране на Карим Белараби.

В Германия се вълнуват кой ще вкара гол №50 000 в историята на Бундеслигата, като до този момент остават още 9 попадения.

Швецкият футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел