Десета поредна победа на Фиорентина над Удинезе на "Артемио Франки"

Борха Валеро откри сметката си за сезона, а Бабакар и Бернардески от дузпа направиха класика

Фиорентина победи Удинезе за десети пореден път на своя „Артемио Франки” след 3:0 в 24-ия кръг на Серия А.

„Виолетовите” търсеха изкупление след онова 0:4 от Рома на „Олимпико” през седмицата. Никола Калинич и новото попълнение Рикардо Сапонара бяха на пейката, а Карлос Санчес - наказан.

Още в 31-ата секунда таранът Кума Бабакар накара Орестис Карнезис да спасява силния му шут на близката греда. Милан Бадел с мощно воле тества отново ръкавиците на стража на Удинезе.

Федерико Бернардески получи жълт картон за влизане в краката на Самир и ще пропусне дербито с Милан следващия кръг.

Фиорентина поведе след две прекрасни изпълнения в 41-ата минута. Първо удар на Бернардески прехвърли Карнезис и се отби в напречната греда, но Борха Валеро овладя на гърди и намери от воле долния далечен ъгъл за 1:0.

След почивката Кума Бабакар удвои след пас на Борха Валеро в 62-ата минута. Нападателят финтира пазача си на границата на наказателното поле, но голям рикошет в Самир заблуди вратаря.

10 минути преди края Бернардески от дузпа сложи точка на спора за 3:0. 11-метровият удар беше отсъден, защото Фофана блокира с вдигната нагоре ръка удар на Бернардески от пряк свободен удар преди това.

Фиорентина изравни Милан на седмата позиция с 40 точки, докато Удинезе остана 12-ти с 29.