Локо (Пд) се поизпоти за успеха си над Локо (ГО)+ВИДЕО

Двубоят на „Лаута” завърши 2:1, Дино Мартинович стана герой

Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 23-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата, която се проведе на „Лаута”, завърши 2:1. В герой за „смърфовете” стана Дино Мартинович, който вкара и двата гола. Точен за гостите бе Софиан Муса.

Това бе десетото поредно гостуване на Локо (ГО) на „черно-белите”, в което губят. Голавата разлика е 26-9.

Пловдивското Локо събра 37 точки и зае четвъртото място. Тимът от Горна Оряховица е предпоследен с 19.

Мачът започна по мечтан начин за домакините – с ранен гол. Иван Горанов центрира от левия фланг, в наказателното поле Дино Мартинович скочи и с глава не остави шансове на Николай Банков.

Пред гостите се откри отлична възможност да възстановят почти веднага равенството. Фенуш навлезе в наказателното поле след неубедителна изява на защитата и сам срещу Ясин Ел Харуби би право в него.

След това последваха няколко добри атаки на „смърфовете”. В предни позиции те бяха много агресивни, но също толкова колебливи в защита. В 35-ата минута капитанът на Локо (Пд) Мартин Камбуров можеше да удвои. Той получи майсторски пас от Парвиз Умарбаев в наказателното поле и стреля от движение, Банков обаче бе на мястото си.

Две минути след това Софиан Муса уцели напречната греда. Той надскочи Павел Виданов след центриране от ъглов и отправи хубав удар.

Именно Муса попадна в прегръдките на съотборниците си в добавеното време на първата част. Той бе и футболистът, който създаде най-много неприятности на защитата на домакините. Пламен Крумов изпусна Бен Отман по лявото крило, той центрира много добре към съотборника си и Муса с глава изравни. Футболистът с номер 9 бе оставен напълно сам и необезпокоявано се разписа.

През второто полувреме по-активният и повече пълен си идеи бе отборът на Локо (Пловдив). В 52-ата минута Мартинович надбяга Желев и стигна до топката в наказателното поле, след което отправи силен удар, но Банков спаси.

Муса отново напомни за себе си с опасен удар с глава в 69-ата минута, но прати топката на сантиметри от напречната греда.

Но това бе вечерта на Мартинович. Той вкара втория си гол в 74-ата минута. Шоко напредна по дясното крило и центрира, Дани Кики остана под топката, но попадна в Дино Мартинович, който овладя с добре премерен удар донесе победата за своя тим.