Милан продължава схватката за Лига Европа след шоу на "Сан Сиро" (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Росонерите" победиха Киево с 3:1 и временно са пети в Италия

Милан победи Киево с 3:1 като домакин в много интересен мач на Сан Сиро. В мач с три дузпи, "росонерите" пропуснаха и вкараха една, а Бака бе едновременно герой и грешник с два гола и пропуск от бялата точка.

Първите 15 минути на двубоя бяха разочароващи, като двата отбора рядко поглеждаха към вратите. В 19-та минута Валтер Бирса създаде първото интересно положение, но Джналудижи Донарума се намеси стабилно.

Веднага след това Карлос Бака откри за Милан, след като получи в наказателното поле, на няколко пъти измести топката навътре и с силен изстрел по земя успя да преодолее Сорентино, който стигна до топката, но само я отклони във вратата си.

След това „росонерите“ продължиха с по-добра игра, като Локатели бе много близо да отбележи от дистанция, а Деулуфеу имаше претенции за дузпа срещу него в 33-та минута.

Такава бе отсъдена, но за Киево в 43-та минута, когато Де Шильо събори противников футболист в малката пелантерия. Джонатан Де Гузман на сгреши от наказателния удар и направи 1:1. В самия край на полувремето Милан също получи наказателен удар, след като Бостия Цезар игра с ръка при удар на Локатели. Зад топката застана Бака, но колумбиецът прати топката далеч над вратата и в Курва Суд.

След почивката Серж Гакпе отправи първия изстрел към Донарума, а след 58-та Бака и Романьоли имаха шанс да отбележат, но не успяха.

В 70-та минута Бака все пак успя да се реваншира за пропуснатата дузпа, след като засече от метър удар с глава на Романьоли след корнер.

Секунди след това колумбеицът можеше да запише и хеттрик, но ударът му по диагонал отблизо излетя далеч над вратата.

В 77-та минута отново Бирса затрудни сериозно Донарума, но стражът на Милан се разтегна и спаси с една ръка. В 79-та минута Окампос бе фаулиран в наказателното поле и Милан получи втората си дузпа в мача. Зад топката застана Лападула, тъй като Бака бе заменен минути по-рано и италианският нападател се разписа за 3:1, след като промуши кълбото под плонжа на Сорентино.

Киево можеше да върне един гол веднага след това, но при разбъркване сед корнер Качаторе имаше празна врата от три метра, но разтресе напречната греда вместо да отбележи.

Така "росонерите" събраха 50 точки и временно излязоха 5-ти, изпреварвайки Лацио и Интер, които все още не са изиграли срещите си от кръга. Киево пък си остават на 11-то място с 35 точки.