Имобиле качи Лацио на 4-ото място (+ВИДЕО)

Нападателят с два гола на „Ренато Дал’Ара”

Лацио надви Болоня с 2:0 като гост в 27-ия кръг на италианската Серия А. С успеха си на „Ренато Дал’Ара” „орлите” се изкачиха на 4-ото място в класирането и постигнаха трета поредна победа далеч от дома.

Болоня няма успех над Лацио от март 2012 г., когато побеждава с 3:1 на „Олимпико”.

Лацио излезе напред в 9-ата минута. Чиро Имобиле бе оставен непокрит и от вратарското поле засече с глава центриране отляво на Сенад Лулич, отбелязвайки 15-ия си гол в Серия А и 17-ия във всички турнири.

Секунди по-късно Имобиле можеше да покачи след самостоятелен рейд, но не улучи.

До почивката Болоня изпусна своите шансове, които се откриха пред Федерико Вивиани и Бруно Петкович.

Домакините имаха повече чисти ситуации и през второто полувреме, като най-опасните им удари профучаха в аут.

С втория си гол в 74-ата минута Имобиле затвори мача. Нападателят на Лацио отново бе изпуснат при извеждащо подаване на Милинкович-Савич, излезе очи в очи с вратаря Миранте и го преодоля хландокръвно за 2:0.

Имобиле вече има 16 гола този сезон в Серия А. Последният футболист на Лацио с повече в една кампания е Ернан Креспо през 2000/01 - 26.

До края резервата на гостите Алесандро Мурджа улучи гредата.