Дортмунд продължава напред в Шампионска лига след бой над апатичен Бенфика (ВИДЕО)

Обамеянг избухна с хеттрик при разгромна победа с 4:0

Борусия Дортмунд се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига след категорично 4:0 в реванша срещу Бенфика, като първия мач бе завършил при резултат 1:0 в полза на португалския тим. Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата на  „Сигнал Идуна Парк” още в 4-ата минута, а нападателят добави още два гола в сметката си до края на двубоя. С гол се отчете и Пулишич през второто полувреме.

Дортмунд имаше да заличава гол пасив от първия осминафинален двубой и немският тим бързо се справи с тази задача. Още при първа възможност за откриване на резултата домакините показаха ефективност и поведоха. При изпълнение на корнер топката бе отклонена с глава от Пулишич към далечната греда, където Обамеянг от малка дистанция не сгреши – 1:0 за Дортмунд.

Отново след изпълнение на корнер дойде нова опасност пред вратата на Бенфика, но този път Бартра не успя да насочи топката и стреля над вратата.

„Жълто-черните” постепенно свалиха оборотите и отстъпиха инициативата, но гостите така и не успяха да намерят верния ритъм и не показаха нужната острота в атака, като така и не застрашиха вратата пазена от Роман Бюрки.

Втората част започна на високи обороти, като Бенфика имаше шанс още в 46-ата да върне равенството, но Серви не успя да се възползва от грешно изчистена топка и ударът му беше спрян с тяло от Шмелцер.

При изпълнение на фаул в 49-ата Обамеянг получи в пеналта и опита задна ножица, но много неточно и извади в аут.

Няколко минути по-късно отново той от 2-3 метра би във вратаря, но така или иначе бе маркирана засада.

В 59-ата Дортмунд удвои преднината си. Пишечек пусна в наказателното поле за Пулишич, който избегна засадата и технично копна топката над плонжа на връхлитащия Едерсон. Пулишич стана и най-младият играч вкарвал гол за Дортмунд в Шампионска лига.

Две минути по-късно Обамеянг сложи край на интригата в мача с второто си попадение. Шмелцер получи на десния фланг и бързо пусна към габонеца, който засече в движение за класическото 3:0.

Футболистите на Бенфика сякаш нямаха дори желание да отбележат почетен гол и изглеждаха сякаш доиграват мача.

В 84-ата Бартра нямаше късмет и след центриране от корнер прати топката в странчната греда.

Минута по-късно Обамеянг оформи своя хеттрик и крайното 4:0, но при повторенията се видя, че при головата асистенция нападателят е в положение на засада.

Така Дортмунд се класира за следващата фаза на турнира с общ резултат 4:1.