Боби Цонев и Мапуку разпечатаха Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борислав Цонев вкара първите си два гола за Берое, а Мапуку оформи класиката в края

С първите си два гола за Берое в Първа лига Борислав Цонев донесе победата на старозагорци с 2:0 като гост на последния Монтана в 25-ия кръг. Цонев откри в 53-ата минута от втори опит от съвсем близо, а в 71-ата отбеляза много красиво второ попадение с акробатично воле от въздуха в близкия ляв ъгъл.

С успеха Берое мина пред Пирин и е осми с 32 точки, колкото има и седмия Ботев (Пд). Тимът на Феро обаче няма шансове за челната шестица, която ще се оформи за плейофите след следващия, последен кръг от редовния сезон. Монтана си остава на последното 14-о място с едва 12 точки.

На Градския стадион в Ловеч през първата част Берое не показа почти нищо в предни позиции, където най-незабележим беше Георги Божилов. Агитката на Берое наброяваше точно 18 души, а тази на Монтана беше още по-малка – 14.

В 10-ата минута Мапуку се измъкна зад защитата, но си поведе топката много встрани и вратарят Брокс лови опита му за прехвърлящ удар от малък ъгъл.

Бамба получи контузия в коляното при спор за една топка с Мапуку и се опита да продължи, но не успя и бе заменен от Мирко Яколич. Преди смяната Даниел Гаджев получи дежурния си жълт картон за влизане с бутоните напред срещу Пламен Тенев.

Единствената опасна възможност за Берое преди почивката дойде в 26-ата минута, когато Карачанаков от малък ъгъл от фаул насочи под гредата, но Брокс внимаваше и изби нагоре в ъглов удар.

В 43-ата минута Петър Атанасов от може би метър чукна топката леко в ръката на Пенев при опит за центриране, а плахите претенции за дузпа правилно останаха неуважени от Георги Кабаков.

Втората част беше много по-жива и започна с пропуск на Сергей Георгиев, който прати от външната страна на мрежата след грешка на Като и пас на Генов надясно към него.

Веднага пред другата врата влезлият на почивката Виле Салмикиви центрира по земя за Боби Цонев, чийто шут се отби от бранител в корнер. Борислав Цонев се реваншира в 53-ата минута, когато Мартин Райнов центрира отляво, Брокс спаси удара с глава на Цонев, който обаче не сбърка с крак от непосредствена близост при добавката за 1:0. Това бе негов първи гол в първенството с екипа на Берое.

След час игра Петър Атанасов опита да вкара с глава след центриране на Сергей Георгиев отдясно, но Перниш блокира в корнер под гредата.

В 71-ата минута резервата Атанас Зехиров се освободи пред наказателното поле и видя включването на Борислав Цонев вляво, а Цонев се разписа много красиво с акробатично воле с левия крак в близкия ъгъл за 2:0 с втория си гол. Точно преди гола Атанас Джамбазки извади десния си бек Вияфани и пусна тарана Атанас Илиев, което сякаш доведе до това, че никой не пазеше Цонев в първата атака след смяната.

Петър Атанасов пропусна по-чиста възможност да вкара поне един гол за Монтана и четвърт час преди края падайки би над целта, след като грешка на Пенев му позволи да получи зад защитниците.

Гардът на Монтана тотално падна и Мапуку размина Сар и Михов, но силният му шут беше в средата на вратата и Брокс изби.

Мапуку все пак стигна до своя гол пет минути преди края. Вратарят Брокс се провали с изчистването и подари на Пенев, който пусна в коридор за третата смяна на Берое Матиас Делич, който поднесе за Мапуку на празна врата за крайното 3:0. Голът бе седми за Мапуку този сезон в шампионата.

В последния кръг от редовния сезон Берое е домакин на Локо (Пд) на 1 април, а ден по-рано Монтана гостува на Ботев (Пд).