Кой ще спечели Шампионската лига?

20 март 2017 10:58 Васил Костов

Нефтохимик U19 не се даде и на Славия

Доброто представяне на Нефтохимик U19 през 2017 продължава. Играчите водени от Николай Кръстев постигнаха равенство 2:2 при гостуването си на един от най-силните отбори в Елитната юношеска група – Славия. С тази точка Нефтохимик е спечелил седем през пролетта и продължава да е без загуба през 2017.

Трима основни футболисти липсваха в редиците на „шейховете“, но въпреки това бургазлии седяха компактно на терена. Първата част премина под диктовката на Славия, но до гол не се стигна. Все пак „белите“ поведоха в 63-та минута, когато Мартин Семерджиев се разписа от дузпа. Само пет минути по-късно Георги Чукалов покачи на 2:0. Играчите на Нефтохимик не се предадоха  до края и това даде резултат. В 75-та минута след корнер Златко Ненов намали, а Никола Авджиев отново след ъглов удар в 80-та минута изравни. След спечелената точка формацията U19 на Нефтохимик се намира на 15 място във временното класиране с актив от 11 точки. В следващия 19 кръг Нафтата приема Левски (София), а срещата ще се играе на 24 март (петък) от 14:30 часа в Българово.

Междувременно най-малките „шейхове“ родени 2008/09 участващи в първенството на „Футбол 5“ завършиха 0:0 с тимът на Звездичка 2.