Берое победи минимално Оборище след много пропуски

Карлос Охене отбеляза единствения гол в 15-ата минута

Берое победи с 1:0 Оборище (Панагюрище) в контролна среща. Карлос Охене вкара единственото попадение в 15-ата минута..

Ерик Почански проби през почти целия терен в 7-та минута, успя да навлезе в пеналта и стреля по земя, но не затрудни Иван Иванов, който улови без проблем. В 10-та минута Зехиров центрира отлично в наказателното поле от пряк свободен удар, където Динков засече с глава, но топката мина на сантиметри от гредата.

Резултатът бе открит в 15-та минута, когато Салмикиви бе изведен зад гърба на отбраната и намери Карлос Охене, който не сбърка на опразнената от Иванов врата – 1:0

Салмикиви успя да изпревари стража Иванов и се опита да го прехвърли, но топката излезе в аут. В 30-та минута Ели Маркес овладя на дъгата на пеналта и стреля по земя, но Михайлов улови без проблем. В 38-та минута Охене изведе Зехиров по десния фланг. Той застигна топката и я върна към точката за изпълнение на дузпа, където Салмикиви стреля, но над вратата.

На полувремето Ферарио Спасов направи две промени. В игра се появиха Георги Божилов и Пламен Тенев, които замениха Радослав Кирилов и Жуниор Мапуку. В 48-та минута Салмикиви намери Почански в пеналта, но ударът на последния бе блокиран от бранител.

В 65-та минута Почански проби и стреля от наказателното поле, но не затрудни вратаря, който успя да улови. В 82-та минута Владимир Айтов стреля от дъгата на пеналта, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Берое: 1. Михаил Михайлов, 5. Асен Георгиев, 18. Атанас Зехиров, 3. Карлос Охене, 24. Матеас Делич, 15. Георги Динков, 33. Том, 11. Виле Салмикиви, 91. Ерик Почански, 10. Жуниор Мапуку, 9. Радослав Кирилов
Старши треньор: Ферарио Спасов

Оборище: 12, Иван Иванов, 88. Мартин Сандов, 6. Христо Стамов, 3. Любомир Гуцев, 14. Николай Парнофов, 7. Кирил Личев, 15. Светослав Читаков, 11. Георги Нетов, 8. Свилен Щерев, 28. Ели Маркес, 17. Димитър Алексиев
Старши треньор: Емил Велев