Рафа Надал спечели своя мач № 1 000

Испанецът успя да обърне Колшрайбер след първи сет загубен на нула на Мастърса в Маями

Испанецът Рафаел Надал постигна победа в хилядния си мач в състезанията в мъжкия тенис, след като в двубой от третия кръг на турнира на твърди кортове в Маями победи германеца Филип Колшрайбер с 0:6, 6:2, 6:3.

Поставеният под номер 31 в основната схема Колшрайбер бе под пара в първия, печелейки го само за 21 минути. За Надал пък това бе първа загуба на нула в първия сет от 2008 година насам.

След това обаче испанецът обърна хода на срещата, за да се поздрави с 822-рата победа в кариерата си.

Така в четвъртия кръг Надал, поставен под номер 5 в основната схема, ще срещне французина Никола Маю.

Маю се справи само за 80 минути с 6:4, 6:3 с аржентинеца Гидо Пея, който в предишния кръг елиминира българина Григор Димитров. Най-добрият играч в света на двойки показа много добра игра на сервис, не допусна нито един пробив, а за сметка на това реализира общо три в двата сета, за да си осигури мач с Надал.

Място в четвъртия кръг намери и японецът Кей Нишикори, който надделя трудно със 7:6(2), 6:7(5), 6:1 над испанеца Фернандо Вердаско.

Нишикори, финалист в Маями през миналата година, пропусна мач бол на свой сервис при 5:4 във втория сет, което позволи на Вердаско да изравни сетовете след тайбрек.

В решителната трета част обаче Нишикори бе безпогрешен и се класира за следващия етап.

Място там намериха още аржентинеца Федерико Делбонис, американеца Доналд Йънг, италианеца Фабио Фонини и американеца Джак Сок.

Надал: Искам синът ми да ме запомни на корта