Литекс показа железни нерви и е на полуфинал за Купата на България (ВИДЕО)

Ловчанлии се пребориха с елитния Черно море след дузпи и продължават сензационното си представяне в надпреварата

Третодивизионният  Литекс продължава със сензационните си успехи в надпреварата за Купата на България, като днес ловчанлии излъгаха елитния Черно море след изпълнение на дузпи. Литекс поведе през първата част лед точно изпълнена дузпа на Методи Костов в 22-ата, но десет по-късно Михаил Венков върна равенството. Редовното време и продълженията не стигнаха на двата тима за нови попадения и всичко трябваше да се реши с удари от бялата точка. Там обаче нервите на гостите не издържаха, като именно голмайсторът за „моряците” Михаил Венков пропусна да отбележи. Литекс пък изпълни точно и петте удара и се класира за полуфиналната фаза.

Литекс стана и четвъртият клуб от третото ниво на българския футбол, който се класира на тази фаза от турнира. На два пъти Спартак (Пловдив) е полуфиналист, същото постижение имат Марек и ЦСКА, но само „армейците” са вдигали трофея.

Черно море влезе в двубоя като фаворит и очаквано гостите бяха по-активни в първите минути на четвъртфиналния двубой.

В 10-ата минута бранител на Литекс опита да върне с глава на вратаря, но вместо това остави топката на Кузма, той прехвърли Диян Вълков, но неточно и изкара в аут.

Няколко минути по-късно многоходова комбинация на гостите завърши с удар на Балджийски, но право във Вълков.

Въпреки офанзивата на „моряците” в 22-ата минута Литекс поведе в резултата. Даниел Георгиев закъсня да играе с топката и изблъска Веселин Васев в наказателното поле, а Волен Чинков не се поколеба и посочи бялата точка. Вратарят на Черно море хвана ъгъла при изпълнението на Методи Костов, но малко не му достигна да избие и домакините поведоха в резултата.

Резултатът не повлия негативно на гостите, които продължиха да търсят гола и в 34-ата минута усилията им дадоха резултат. Георги Илиев изпълни корнер, а Михаил Венков се промуши между бранителите в оранжево и от малка дистанция матира с глава Вълков за 1:1.

В 41-ата „моряците” можеха да поведат, но Балджийски пропиля златна възможност за гостите. Кузма овладя с усилие центрирана топка и нахлу отдясно, след което пусна към Балджийски, който не показа нужната точност и стреля встрани от целта.

След почивката темпото на игра се запази, но единоборствата зачестиха, а головите положения липсваха.

И двата тима прибягва често до центрирания, като повече опасност вещаеха тези на Черно море, но гостите не успяха да повторят упражнението от първата част.

Живко Желев направи и трите си смени след почивката, вкарвайки в игра Георги Какалов, Анатолий Балъков и Радослав Байчев, но и те не успяха да помогнат на домакините да си осигурят успеха в редовното време. Георги Иванов пък направи само две смени, като вкара в игра Минков и Коконов.

Резултатът се запази непроменен през второто полувреме и срещата влезе в продължения.

Играта се накъса още повече в продълженията, като Волен Чинков на няколко пъти прибягна до жълтия картон за да успокои страстите.

Във второто продължение Даниел Георгиев също получи жълт картон, който е негов пети поред и ще пропусне мача на „моряците” с ЦСКА от първенството. Две минути по-късно неговият съотборник Георги Илиев отправи опасен удар, който обаче не порази целта.

След безрезултатни допълнителни 30 минути  двата тима стигнаха до дузпи, с които да се реши кой ще играе на полуфинал за Купата на България.

При 11-метровите наказателни удари единственият сгрешил бе футболистът на Черно море и бивш играч на Литекс – Михаил Венков, който уцели гредата. „Оранжевите” показаха 100% успеваемост и не сгрешиха при нито един от петте си удара, класирайки се за полуфиналите на турнира.

5:3 Радослав Байчев

Жребият за полуфиналите ще бъде теглен на 7 април от 11:00 часа в парк-хотел "Витоша" в София

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"