Атлетико Мадрид измъкна точка на "Бернабеу" с гол на Гризман в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетико направи услуга на Барселона, който може да се качи на върха при успех над Малага

Атлетико Мадрид направи услуга на Барселона и измъкна 1:1 като гост на Реал Мадрид с гол на Антоан Гризман в 85-ата минута на мадридското дерби на „Сантяго Бернабеу” в 31-ия кръг на Ла Лига. Така Реал води с 3 точки пред Барселона, но каталунците могат довечера да се качат на върха, ако победят Малага. Реал все още ще има мач по-малко и след тази вечер.

Реал и Атлетико влязоха в градския сблъсък с по пет поредни победи в Ла Лига и имаха добро самочувствие и отлично настроение. Пепе замени контузения Рафаел Варан като партньор на Серхио Рамос в центъра на защитата, а триото Роналдо, Бензема и Бейл се завърна след почивката през седмицата, когато Мората направи хеттрик за 4:2 над Леганес.

Диего Симеоне заложи на 4-4-2 с Фернандо Торес и Антоан Гризман на върха на атаката. Яник Караско се завърна след наказание като дясно крило, но Кевин Гамейро, Нико Гайтан, Симе Вършалко и Тиаго липсваха заради травми.

Саул с глава не успя да засече достатъчно след центриране от фаул в началото, а Торес не успя да засече ниско центриране на Караско.

В 16-ата минута Каземиро намери Роналдо вляво в наказателното поле, носителят на „Златната топка” финтира Хуанфран и стреля в близкия ъгъл, но Ян Облак отрази.

После Кейлор Навас изби лошо центриране от корнер, но успя навреме да попречи на Гризман да направи добавка отблизо. Тони Кроос често отиваше вляво почти до фланга, за да помага на Марсело да се справя с набезите на Караско.

Каземиро направи подарък на „дюшекчиите” на границата на собственото наказателно поле, но имаше късмет, че Саул стреля над вратата.

Бензема направи хубаво двойно подаване с Роналдо, но отново Облак внимаваше и спаси изстрела на френския нападател. Кристиано получи този път вдясно в 32-ата минута и преодоля словенския страж със силен удар, но пред голлинията Стефан Савич изби с глава и запази резултата 0:0.

Съдията Рикардо де Бургос позволяваше доста свободна игра и подмина няколко претенции на „кралете” за картони, показвайки първия жълт картон в мача на Каземиро в 37-ата минута. Диего Годин с глава насочи леко покрай лявата греда след второ центриране, дошло след лошо първоначално от корнер. Серхио Рамос подари на Гризман, който тръгна напред и стреля извън наказателното поле, за да накара Навас да се хвърля и да избива.

Реал натисна по-осезаемо на старта на втората част и Марсело намери Роналдо с центриране на втора греда, португалецът надигра Годин във въздуха, но стреля малко над напречната греда. По идентичен начин Карвахал намери Роналдо на втора греда, той свали в центъра за Бензема, който насочи право в Ян Облак и направи голям пропуск.

Саул пресече умишлено с ръка пас на Каравахал за Бейл, Тони Кроос центрира от свободния удар и Пепе с глава заби в мрежата на Атлетико за 1:0 в 52-ата минута. Авансът беше напълно заслужен за Реал Мадрид, който доминираше.

Диего Симеоне реагира с пускането на Анхел Кореа вместо Саул, който малко преди смяната стреля от дистанция право в Кейлор Навас. Голмайсторът Пепе получи неприятен удар и беше сменен от Начо.

Реал разиграваше уверено с гол аванс, но не създаваше положения за втори гол. Зидан извади Кроос и пусна Иско в 76-ата минута, докато Симеоне включи Томас Партей за сметка на Торес и прати Кореа да играе в по-предни позиции.

Този ход се оказа печеливш в 85-ата минута, когато резервата Анхел Кореа получи в центъра и подаде прецизно между двамата централни защитници за Антоан Гризман, който протегна крак и вкара в близкия долен ляв ъгъл на Кейлор Навас за 1:1. Голът не френската звезда бе негов 15-ти за сезона в Примера.

В последните минути Атлетико изглеждаше по-организираният отбор, но провали няколко шанса за извеждащ пас зад защитата, докато Реал изглеждаше неподготвен да реагира на изравнителния гол и не стигна до положения за второ попадение, а дербито завърши с реми, посрещнато с голяма радост от Диего Симеоне.