Дунав нанесе първа загуба на Лудогорец от 24 мача (СНИМКИ+ВИДЕО)

Шампионите капитулираха в Разград след един точен удар в очертанията на вратата им

Дунав победи Лудогорец с 1:0 като гост на "Лудогорец Арена" в двубой от 27-ия кръг на Първа лига, което е първо поражение за шампионите от 13-ти август миналата година, когато Левски взе трите точки срещу тях на "Герена". Като домакин пък Лудогорец не бе търпял поражение почти година - от 22 май 2016г.

Първите минути бяха доста активни и за двата отбора, но до сериозни голови ситуации не се стигаше. Първият удар по посока на една от вратите дойде чак в 17-та минута, когато Сисиньо налвезе на скорост отляво, но бе спрян от Антонов.

В 27-та минута Кешеру получи центриране отляво и стреля с глава, но топката се отби от страничния стълб на Дунав. Малко преди това пък Натанаел получи контузия и Йордан Минев трябваше да влезе принудително на негово място.

Натискът на Лудогорец продължи, но за шок на всички в 45-та минута Самир Аясс получи перфектно центриране от десния фланг и останал непокрит на два метра от вратата се разписа за 1:0.

След почивката Лудогорец хвърли всички сили в атака, но голът така и не падаше. В 57-та минута разградчани развиха много добра атака, в която топката стигна до Кешеру, а той върна ефектно с пета към Вандерсон, но крилото на домакините бе спряно от защитата в синьо.

Малко след влизането си в 63-та минута пък Жоао Паоло можеше да се разпише, но удар от наказателното поле мина встрани. В последните 10 минути от мача вратата на Дунав бе обсадена от домакините, но Станислав Антонов нямаше критични ситуации, при които да се намесва.

Така Дунав остави Лудогорец с 13 точки преднина пред Левски, а русенци изпревариха Локомотив (Пловдив) и вече заемат петото място в първата шестица в плейофната фаза на Първа лига.