Китайската ера за Милан започна с инфарктно реми в „Дерби дела Мадонина” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Росонерите” взеха точка от визитата си на Интер след два късни гола

Гол в седмата минута от добавеното време донесе равенство на Милан в градското дерби с Интер от XXXII кръг на Серия „А”.

Съботното издание на „Дерби дела Мадонина” бе под номер 166 и приключи при реми 2:2, макар че домакините имаха аванс от две попадения до 83-ата минута.

Мачът бе първи за Милан след официалното придобиване на клуба от китайския инвеститор Йонгхонг Ли, платил около 1 млрд. евро за италианския гранд.

„Росонерите” започнаха по-добре срещата на „Джузепе Меаца” и още в началото Жерар Деулофеу проби отдясно, а после опита удар от почти нулев ъгъл, ала топката срещна гредата.

В 36-ата минута обаче Интер поведе. Тогава Антонио Кандрева получи дълъг пас, макар да останаха съмнения за засада, след който надбяга бранител и с прецизен удар от малък ъгъл успя да прехвърли Донарума за 1:0.

После Карлос Бака имаше половинчата възможност, а в 44-ата минута Интер удари отново.

Иван Перишич направи двойно подаване с Мауро Икарди, който му върна с гърди, а хърватинът напредна по фланга и с прострелно центриране изведе капитана си сам срещу празната врата, за да може той да вкара своя гол №21 през сезона.

Така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на Интер, но след нея домакините сякаш помислиха, че са си свършили работата и намалиха оборотите.

В заключителните минути пък се стигна до голямата драма и с две късни попадения на централните си бранители Милан изравни.

Първо в 83-ата минута Алесио Романьоли засече центриране на Сусо и намали резултата, а в седмата минута от добавеното време Кристиан Запата оформи равенството.

Колумбийският защитник се ориентира най-добре след последния корнер в срещата и прати топката първо в напречната греда, след което на сантиметри зад голлинията за 2:2.

Така двата тима фиксираха второ поредно равенство с този резултат и Милан остана с две точки пред Интер - с 58 в своя актив.