Милан с нов срам за една седмица и вече почти без шанс за Европа (ВИДЕО)

"Росонерите" завършиха 1:1 с 18-ия в класирането, вижте всички резултати

В мач от 34-ия кръг Милан завърши 1:1 с 18-ия в Серия А Кротоне и в рамките на два кръга спечели само точка от отбори в дъното на таблицата. При днешното си гостуване "росонерите" не показаха нищо стойностно и след трети мач без успех вече петото място, даващо право за влизане в Лига Европа е мираж.

Александър Тонев не записа минути за домакините, оставайки на пейката през всички 90 минути.

Срещата започна перфкетно за Кротоне, които буквално не оставиха шансове на Милан. Първо във втората минута Андреа Барбетис стреля мощно от пряк-свободен удар, но  Донарума се разтегна максимално, за да избие, а след това в 8-та Марсело Трота се разписа. Той получи топката в наказателното поле, а Кристиян Сапата не успя да се справи с него и изгуби равновесие, което остави възможност на нападателя за стрелба и той не сгреши.

След това Милан започна да държи повече топката, но „росонерите“ не успяваха да организират нито една стойностна атака. Чак в 36-та минута Джанлука Лападула стреля точно, но Кордас улови, а след това удар на Сусо мина встрани.

Втората част започна отново вихрено за домакините, които на два пъти можеха да поведат с още по-добър аванс. Все пак в 50-та минута Габриел Палета успя да се разпише, след като при корнер Куцка върна топката от далечна греда и в малката пеналтерия защитникът на гостите игра последен, изравнявайки резултата. Минута след това Лападула получи на метър пред вратата, но ударът му срещна тяло на защитник.

В 74-та Деулуфеу можеше да вкара втори гол, но удар по диагонал в далечния ъгъл бе париран от Кордас. В 89-та минута пък удар на Трота мина на сантиметри от вратата на Милан.

В мач по същото време Палермо победи изненадващо Фиорентина с2:0 и запази теоретични шансове в битката за оцеляване в елита на Италия. За успеха на домакините добър мач изигра Ивайло Чочев, който започна като титуляр и не бе заменен. Въпреки че през повечето време виолетовите бяха по-добрият отбор на терена, Алесандро Диаманти изведе сицилианци напред в 32-та минута и този аванс остана до самия край на мача.

Първо в 88-та Давиде Астори получи втори жълт и сътоветно червен картон и това веднага повлия на мача, след като в 90-та минута Хайтам Алесами оформи крайния резултат. Така днешните домакини събраха 19 точки и са на предпоследното място в класирането на 10 от последното място на спасението.