Манчестър Сити би Лестър със спорен гол в луд мач на "Етихад" (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” изместиха Ливърпул от третото място

Сваленият от шампионския трон отбор на Лестър не можа да запише трета поредна победа над Манчестър Сити и загуби с 1:2 гостуването си на „Етихад” от XXXVII кръг на английската Висша лига.

Мачът бе изключително интересен, продължи точно 100 минути, а и предложи множество голови ситуации, както и спорни съдийски отсъждания.

Иначе домакините започнаха по-добре срещата и още в третата минута можеха да открият резултата чрез Фернандиньо, но той стреля с глава покрай целта след центриране от корнер.

Не след дълго почти същата голова възможност се откри пред Вилфред Ндиди от гостите, но и той не можа да улучи целта.

Хората на Хосеп Гуардиола откриха резултата в 29-ата минута с доста дискусионно попадение.

Изигралият поредния си силен двубой Лерой Сане проби по фланга и върна топката към точката за дузпата, откъдето Давид Силва я насочи към мрежата. Пред вратата обаче бе намиращият се в засада Рахим Стърлинг, който опита да играе с кълбото, ала не успя и реферите зачетоха попадението, въпреки основателните претенции на гостите за засада.

Малко по-късно отново отново Сане влетя в пеналта и бе фаулиран от Йоан Беналюн – дузпа.

Празнуващият рожден ден Яя Туре бе на път да я изпълни, но в крайна сметка зад топката застана Габриел Жесус и в 36-ата минута хладнокръвно я прати в мрежата с прецизен ъгъл в долния ъгъл – 2:0.

Отговорът на Лестър не закъсня.

В 42-ата минута Марк Обрайтън центрира чудесно отляво и Шинджи Оказаки засече от воле, за да намали изоставането на Лестър с ъгъл в обратния ъгъл - 1:2.

При този резултат дойде почивката, а малко след нея Обрайтън можеше да изравни от удобна позиция, но пропусна.

После мачът бе сравнително равностоен, като и двата тима имаха шансове за попадение, а в 77-ата минута Гаел Клиши влезе необмислено в краката на Рияд Марез, който падна в наказателното поле и реферът отсъди спорна дузпа.

Самият Марез застана зад топката, но точно в момента на удара се подхлъзна и я докосна за втори път, след което тя влетя в мрежата.

Съдията отмени попадението заради двете докосвания на алжиреца и така Сити взе пълния комплект от точки.

Благодарение на тях „гражданите” изместиха Ливърпул от третото място, тъй като вече имат 72, докато мърсисайдци са със 70 в своя актив. Лестър остана с 43 точки от 36 мача.

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел