САЩ оглави класирането в група "А" на световното по хокей

Американците са с актив от 12 точки след успех над приятната изненада на турнира в Кьолн - Латвия

Съединените щати оглавиха класирането в група "А" на световното първенство по хокей на лед, след като победиха с 5:3 приятната изненада на турнира в Кьолн - Латвия.

Американците са с актив от 12 точки, а Русия може да си върне позицията по-късно днес, когато играе срещу предпоследния в класирането Словакия.

Латвийците водеха с 3:1 до средата на втората третина с голове на Елвис Мерзликинс, Каспарс Даугавинс и Оскарс Цибулскис, но Ник Бюгстад и Джони Годро добавиха по едно попадение към това на Джей Ти Компър по-рано в мача и изравниха резултата. Андрю Коп се разписа 3:12 минути преди финалната сирена за 4:3 в полза на Щатите, а Дилан Ларкин добави последната шайба във вратата на латвийците на празна мрежа.

Денят беше особено тежък за вратаря на американците Конър Хелебюк, който спаси 33 удара, 15 от които в третата част. Финландия победи с 3:2 след продължение Норвегия и измести съперниците си от четвъртото място на класирането в група "Б" в Париж. Андреас Мартинсен изравни за норвежците само 29 секунди преди края, но Маркус Ханикайнен отбеляза победната шайба след 1:55 минути игра в решаващата част.