Наполи смачка Торино с 5:0 като гост, куриозна асистенция за Чочев (ВИДЕО)

Кротоне победи Удинезе у дома без Тонев и се доближи само на точка от Емполи в битката за оцеляване

Наполи смаза Торино с 5:0 насред неговия стадион и поне временно измести Рома от второто място в битката за директно участие в групите на Шампионска лига.

Тази вечер „вълците” са домакини на Ювентус, който ще стане шампион за рекорден шести пореден път, ако избегне поражение.

В битката за оцеляване Кротоне победи Удинезе с 1:0, докато Емполи падна с 2:3 като гост на Каляри. Така отборът на Сашо Тонев има реален шанс да се спаси, защото преди последните два кръга изостава само с точка зад Емполи.

Ивайло Чочев даде асистенцията при успеха на изпадналия вече Палермо с 1:0 у дома над Дженоа. Чочев игра цял мач и направи голово подаване при куриозния гол за сицилианците в 13-ата минута.

Вратарят на Дженоа Ламана боксира напред висока топка, Чочев я върна с глава в наказателното поле, където Андреа Рисполи параболично пак с глава стреля и стражът лови топката уж спокойно, но зад собствената голлиния и така Палермо спечели с този гол.

Наполи унищожи „биковете” в Торино с пет гола, като Хосе Кайехон даде начало на серията в 7-ата минута с шут по диагонала покрай Джо Харт след пас на Алан.

Дрис Мертенс не уцели празната врата с прехвърлящ удар, а Инсиние също пробва да се разпише по подобен начин, но качи топката върху мрежата.

Торино губеше само с един гол на почивката, но след час игра Алан отне от Итурбе, а Мертенс подаде на Инсиние на празна врата за 2:0.

Този гол напълно обезвери домакините и за тях стана страшно. Мертенс финтира вляво и вкара през ръцете на Харт за 3:0. После белгиецът се размина с центриране на Гулам, но на втора греда Кейхон на шпагат покачи на 4:0.

Кайехон върна вдясно от аутлинията за Пьотър Зиелински, който направи 5:0.

Александър Тонев не влезе в игра за борещия се за оцеляване Кротоне, който спечели много важен успех с 1:0 над Удинезе у дома.

В 18-ата минута шведът Маркус Роден използва пас на централния нападател Марсело Трота и вкара за 1:0 и този гол се оказа победен.

Емполи загуби с 2:3 в Сардиния от Каляри и вече има само точка аванс над Кротоне.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел