Хеттрик на Неймар запази живи надеждите на Барса (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилецът съсипа Лас Палмас за 4:1 навън, а Лука Дин имаше късмет да не бъде изгонен още в началото

Неймар отбеляза хеттрик за победата на Барселона с 4:1 над Лас Палмас като гост в 37-ия кръг, с която каталунците продължават да таят надежди за една последна фатална грешка на Реал Мадрид, която да остави титлата в Примера на „Ноу Камп”.

По същото време Реал Мадрид разби Севиля със същия резултат – 4:1. Барса продължава да е лидер с 87 точки, колкото има и Реал Мадрид, но „кралете” са с мач по-малко, който ще се изиграе в сряда – гостуване на Селта. В последния кръг идната неделя Барселона е домакин на Ейбар, а Реал гостува на Малага.

Барселона може да стане шампион само ако Реал Мадрид загуби един от двата си мача или направи две ремита.

Тази вечер в Гран Канария съдията удари едно рамо на Барса рано в мача. Лука Дин събори възпитаника на Реал Мадрид Хесе Родригес като последен в защита на границата на наказателното поле и получи само жълт картон, въпреки недоволството на домакините.

До средата на първата част Барселона играеше посредствено и нямаше опасни голови положения, но звездите на Луис Енрике избухнаха с два гола за три минути.

В 25-ата Бускетс беше приклещен между двама и с петичка в центъра намери Иниеста, който раздаде хубав пас в коридор към Луис Суарес, а уругваецът подаде успоредно за Неймар, който откри на празна врата.

Още в следващата си атака „блаугранас” удвои. Неймар получи вляво почти на тъча и с блестящ пас изведе Суарес, който беше точно на ръба на засада, за да може деветката на Барса да копне с едно докосване над вратаря Варас за 2:0.

Лас Палмас не успя да стигне до гол преди паузата, но започна по-силно и втората част с неточни изстрели на Боатенг и Момо.

В 63-ата минута Педро Бигас пресече пас на Иниеста и извади на фланга за Момо, който намери Кевин-Принс Боатенг, чието ниско центриране беше посрещнато точно от Бугас за 1:2.

Надеждите за бившия отбор на Спас Делев бяха кратки, защото в 67-ата минута Ракитич центрира отдясно, Суарес остана под топката, но на втора греда Неймар успя с глава да обърне ниско в десния ъгъл за 3:1.

След още 4 минути Жорди Алба пусна по лявото крило за Неймар и бразилецът хладнокръвно прехвърли Варас за 4:1, оформяйки своя хеттрик.

В последните минути пропуски направиха Пако Алкасер, Меси и Хесе с последния удар в мача.

13 1 Селта Виго 36 13 5
Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел