Локо (Русе) и Суворово завършиха наравно в Червена вода

Спечелената точка гарантира шестото място на „железничарите“ в крайното класиране

Локомотив (Русе) и Суворово завършиха наравно 1:1 в среща от предпоследния XXXII-и кръг на първенството на Североизточната трета лига. Спечелената точка гарантира шестото място на „железничарите“ в крайното класиране. Двубоят се игра на терена в село Червена вода, където локомотивци „домакинстват“ в края на сезона.

През първото полувреме русенци имаха своите шансове, но във във финалната фаза на атаката липсваше точен завършващ удар.

След почивката в крайна сметка „Локомотив“ успя да поведе в резултата. Точен в 53-ата минута беше капитанът на „железничарите“ Живко Парашкевов.

Няколко минути по-късно обаче гостите съумяха да възстановят равенството. В края на двубоя появилият се като резерва на терена Валентин Валентинов определено раздвижи атаката на „червено-черните“, но вратарят на гостите и отбраната пред него успяха да съхранят равния резултат до последните минути.

В следващия последен кръг за сезона „железничарите“ ще гостуват в Тервел на местния „Септември ’98“ на 28 май, неделя, от 17:00 часа. Русенци са на три точки пред тях в класирането. Какъвто и да е изходът от този мач, „Локомотив“ остава на шестото място, тъй като има гол повече на чужд терен от преките двубои с тервелчани през редовния сезон.

Съставът на Локо (Русе) срещу Суворово: 1. Димитър Лазаров, 13. Мартин Рачев, 8. Огнян Брайнов, 7. Атилла Юмер, 4. Ивайло Иванов, 19. Живко Парашкевов (капитан), 24. Борислав Караиванов, 18. Алеф Караосман /22. Валентин Валентинов/, 17. Мартин Недков, 11. Динко Станчев, 9. Радомир Хараланов /14. Динко Дерменджиев/