Ще успее ли България да завърши на първо място в групата си в Лига на нациите?

14 март 2009 14:51 Добромир Пенев

Левски победи минимално Ботев в Пловдив и продължава уверено борбата за титлата

Левски победи Ботев с 1:0 като гост в Пловдив и продължава да води в битката за титлата на България, предаде репортер на Novsport.com.

„Сините” изиграха добър мач и заслужено взеха трите точки, след като домакините показаха, че ще им е много трудно в първенството с безидейната игра, която показват.

Тасевски изведе напред „сините” още в 18-ата минута, а Ботев имаше възможността да играе почти 45 минути с човек повече, след като Милиев бе изгонен от рефера Станислав Тодоров секунди преди края на първото полувреме.

Мачът в Пловдив запази тенденцията в двубоите от началото на пролетта и бе интересен за гледане. Единственият проблем бе публиката на Ботев, която макар и неспираща да създава невероятна атмосфера, хвърли бомбички на терена, една от която удари помощник треньора на „сините” Тони Здравков и той напусна игрището, за да потърси лекарска помощ.

Двубоят започна с голяма възможност за Ботев. Омониго Темиле бе изведен отляво срещу Георги Петков в наказателното поле и стреля, но ударът му премина далеч от вратата.

Веднага след това Левски взе нещата в свои ръце. „Сините” наситиха средата на терена и започнаха да създават положение след положение. С уникални пропуски се отчете Христо Йовов. В 9-ата минута нападателят не може да уцели вкара топката от два метра. Същото завърналият се играч направи и в 32-ата минута, когато отново от много чиста позиция не вкара.

Иначе през първата част Жоазиньо си правеше каквото поиска на терена и поднасяше топката към нападателите на Левски от всякаква позиция.

В 18-ата минута обаче човекът с асистенцията не бе Жоазиньо. Христо Йовов чукна топката към Тасевски, който хитро я мушна покрай невероятния до този момент Лилчо Арсов.

До края на първата част Левски не успя да поведе с 2:0 след пропуски на Гонзо и Йовов. Ботев също имаше възможност за гол. В 23-ата минута Темиле поднесе топката на Тимонов, който с диагонален удар максимално затрудни Георги Петков.

В даденото от съдията продължение реферът Станислав Тодоров показа втори жълт картон на Йордан Милиев, който спря пред наказателното поле нападател на Ботев. Така „канарчетата” имаха възможността да играят с човек повече следващото полувреме.

През втората част обаче се видя, че Ботев няма сили да играе срещу големите с този състав. Футболистите на Костадин Ангелов, известен под тепетата като Лаптопа, не издържаха нито физически, нито тактически или технически на противника си.

„Сините” без проблеми имаха контрол върху играта. Ботев се опитваше да създаде някакъв натиск, но безрезултатно. Единствените възможности бяха след изпълнение на корнери, които не доведоха до нищо.

Така Емил Велев си направи постепенно трите смени и задържа без проблем трите точки. Гонзо имаше възможност да вкара за 2:0 в 74-ата минута, но ударът му премина на сантиметри от лявата греда.

Заветното положение за Ботев дойде в 86-ата минута, когато след центриране играч на домакините се размина с топката. В ответната атака ветеранът Лилчо Арсов излезе неразчетено да пресече подаване към Георги Иванов и избута грубо нападателя, за което получи втори жълт картон и съответно червен. На вратата за няколко минути застана Апостол Попов и с това двубоят приключи.

Левски

14 март 2009 13:00, Стадион: "Христо Ботев"

55. Милиев Жълт картон Втори жълт картон и съответно червен
14. Минев

Събития

90+3' Край на мача Край на двубоя: Ботев - Левски 0:1
90+2' Публиката на Ботев не спира да пее и подкрепя отбора
90+1' Ботев имаше възможност да изпълни корнер, който не доведе до нищо опасно
90' Три минути продължение на мача
86' Втори жълт картон и съответно червен Червен картон за Лилчо Арсов, ветеранът излезе неразчетено да пресече подаване към Георги Иванов и избута грубо нападателя, за което получи втори жълт картон и съответно червен
86' Bнимание Голям пропуск за Ботев след центриране, където играч на домакините не успя да вкара
86' Смяна за състезател влизащ в игра Балтанов ще поиграе в оставащото време
85' Смяна за състезател излизащ от игра Велев усилва защитата в последните минути. Излиза Йовов
83' 83 минути игра и единственото нещо, което е останало от "стария" Ботев е невероятната му публика, отборът на Христолов се вижда, че ще има мнго ядове с взимането на три точки по време на втория дял на първенството
81' Контузия или получаване на медицинска помощ Георги Петков се превива на терена след изпълнение на корнер
80' Реферът Станислав Тодоров прави поредна забележка към Емил Велев, който трябва да се успокои малко
78' Явно се вижда, че когато Ботев трябва да поеме инциативата, липсват изпълнители. С човек повече вече над 30 минути, "канарчетата" не могат да създадат реална опасност
74' Bнимание Страхотен пропуск на Георги Иванов. След центриране отдясно топката бе на главата на острието на "сините", но ударът му с глава мина на сантиметри от лявата греда
68' Нищо интересно в последните минути, Левски без проблеми продължава да пази резултата
65' Контузия или получаване на медицинска помощ Помощник треньорът на Левски Тони Здравков е пострадал от бомбичка и е закаран в болница
62' Два поредни корнера за Ботев, които не доведоха до нищо опасно пред Петков
61' Домакините се опитва да установят някакъв териториален превес, но играчите на Левски без проблем отразяват опитите
58' Смяна за състезател влизащ в игра Георги Сърмов влиза в игра
58' Смяна за състезател излизащ от игра Тасевски излиза от игра
58' В последните няколко минути играта се води ве центъра на терена без много точни отигравания
53' Жълт картон Гонзо извърши грубо нарушение, заради което не бе декориран в жълто, Лилчо Арсов протестира и му бе показан жълт картон
52' Удар Опасно центриране на Йовов, след което няколко играчи на Левски се разминаха с топката
50' Жълт картон Жълт картон за Васил Василев
46' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Ерик Кабу
46' Смяна за състезател излизащ от игра Трета смяна за Ботев на почивката, Тодоров излиза от игра
46' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място в игра се появява Виктор Генев
46' Смяна за състезател излизащ от игра Да коща е напуснал терена на почивката
45+4' Греда Ударът на Тимонов от свободен удар бе лош и топката излезе в аут
45+3' Втори жълт картон и съответно червен Изгониха Йордан Милиев за втори жълт картон, след като спъна Тимонов пред наказателното поле
45' Начало на мача Начален съдийски сигнал на Станислав Тодоров за втората част
45' Четири минути продължение на първата част
43' Явно треньорът на Ботев Костадин Ангелов иска да усили дясната зона на защитата, която е много зле в този мач
42' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Димитър Петков
42' Смяна за състезател излизащ от игра Орловски излиза от игра
39' В последните минути играта се поизравни и няма кой знае какви опасни положения
38' Контузия или получаване на медицинска помощ Веселин Минев получава лекарска помощ, след като димка падна близо до него и наруши слуха му
36' Bнимание Нов уникален пропуск на Йовов, който бе изведен в наказателното поле и стреля над гредата
34' Греда Ново центриране на Темилв отдясно, топката бе на крака на Тимонов, който със силен удар изпрати топката високо над гредата
33' Засада Веднага след положението стана ясно, че Йовов е бил в засада, но пропускът си е пропуск
32' Bнимание Уникален пропуск за Левски, при центриране в наказателното поле Гонзо свали топката с глава, а Тасевски моментално от въздуха отпраи удар. Арсов спаси и кълбото попадна в Йовов, койот от два метра на празна врата не вкара
31' Bнимание Много добро положение за Левски. Жо проби по лявото крило и центрира към Гонзо, но ударът му премина до гредата
28' Жълт картон Грубо нарушение на Тимонов
23' Bнимание Ботев имаше шанс да изравни, след като Темиле проби в дясната зонa и центрира, топката прехвърли Петков и попадна в Манчев, който с диaгонален удар максимално затрудни националния страж
21' Смяна за състезател излизащ от игра Капитаниът Илиян Гаров излиза от игра, след като е получил някаква травма
19' Това бе четвърти гол за Тасевски
18' Гол Йовов направи страхотна асистенция, след като изведе в коридор отдясно Дарко Тасевски, който чукна топката покрай Лилчо Арсов и изведе "сините"
17' Bнимание Страхотен удар на Жоазиньо към дясната сглобка на вратата на Ботев, но отново Лилчо Арсов е на позиция в този момент и избива
15' Bнимание Изключително опасни центриране на най-добрия до момента в мача - Жоазиньо, който центрира отдясно в наказателното поле, но Георги Иванов се размина и след това Арсов направи решаваща намеса, след като с върха на пръстите си чукна топката, която влиза
13' Прави впечатление, че засега Левски атакува само отляво, където проблемите в отбрана за домакините изглеждат най-сериозни
11' Bнимание Да Коща бе изведен отляво в наказателното поле. Португалецът обаче стреля високо над гредата, а реферът даде ъглов удар на Левски
10' Жълт картон Милиев извърши грубо нарушение и бе санкциониран от Станисалв Тодоров
9' Bнимание Страхотен пропуска на Йовов, Жозиньо проби отляво и центрира, в наказателното поле, където Йовов не уцели топката от воле от няколко метра, сам пред Арсов
6' Удар Жоазиньо бе изведен отляво, но ударът му бе слаб и Арсов без проблеми спаси
5' Играта се бави повече от минута, тъй като публиката хвърли димка на терена
4' Контузия или получаване на медицинска помощ Йордан Милиев получава лекарска помощ, всички фенове на Ботев са настроени против него заради това, че бе играч на местния Локомотив
3' Bнимание Страхотен шанс пред Ботев - Омониго Темиле бе изведен отляво срещу Георги Петков в наказателното поле, стреля, но ударът му премина далеч от вратата
2' Зрителският интерес към мача не е много голям - около 5000 зрители присъстват на мача, но феновете на Ботев създават страхотна атмосфера
1' Начало на мача Начало на двубоя
0' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза централният защитник Васил Василев