Поредна брутална голова акция на Германия в квалификациите (ВИДЕО)

Немската машина прегази скромния Сан Марино със 7:0, Норвегия спъна Чехия за второто място

Германия не показа и капка милост и разгроми със 7:0 скромния отбор на Сан Марино в двубой от квалификационна Група С за Мондиал 2018 игран на ст. „Нюрнберг”. Така безспорният фаворит в групата има шест победи от толкова изиграни мача, а Сан Марино остава на последна позиция без записана точка.

Наказателната акция на домакините бе подета от капитана Юлиян Дракслер, който в 11-ата минута разпечата вратата на Сан Марино с точен диагонален шут.

Сандро Вагнер добави нови два гола за по-малко от четвърт час, като първо отбеляза в  16-ата за 2:0, а в 29-ата оформи класиката.

Юнес в 38-ата също бе точен и оформи резултата за първото полувреме – 4:0.

Само две минути бяха нужни на домакините след почивката за петия им гол, като този път точен бе Мустафи.

Вагнер пропусна да вкара третия си гол в мача в 67-ата, когато засече с глава центриране, но прати близо до страничния стълб.

В 72-ата Джошуа Кимих направи брилянтно центриране в пеналта, а Бранд плонжира и засече с глава, вкарвайки шестия гол в двубоя.

Две по-късно резервата Вернер нацели гредата, а Вагнер в 77-ата не успя да насочи точно от линията на вратарското поле.

В 85-ата все пак Вагнер оформи хеттрика си след красив удар с глава, при който вратарят на гостите не успя да реагира и се наложи да вади за седми път кълбото от мрежата си.

В другия двубой от групата игран по същото време Норвегия  стигна до домакинско  равенство с Чехия.

Селасие откри в 36-ата минута, но след почивката Сьодерлунд изравни от дузпа, оформяйки крайното 1:1. Равенството е крайно разочароващ резултат за чехите, които пропуснаха да намалят изоставането от втория Северна Ирландия и сега се отвори разлика от четири точки между двата тима.

Обрат: Феновете на Байерн Мюнхен с петиция за оставането на Тухел