Мексико изхвърли Русия от Купата на конфедерациите (ВИДЕО)

Португалия оглави класирането, "ацтеките" също продължават на полуфиналите

Мексико изхвърли домакина Русия от турнира за Купата на конфедерациите. "Ацтеките" спечелиха с 2:1 решаващия мач срещу домакините и със 7 точки в актива си продължават на полуфиналите.

Русия започна по-офанзивно двубоя, а в 12-ата Жирков стреля опасно близо до целта. В 24-ата Смолов нацели гредата, а секунди след това Самедов  завърши с точен удар за 1:0.

Пет по-късно обаче Нестор Араухо изравни резултата, а след почивката Лосано покачи на 1:2 след грешка на стража Акинфеев.

Домакините завършиха двубоя с 10 човека, след като Жирков получи директен червен картон за удар с лакът.

След успеха Мексико зае втората позиция в класирането със 7 точки, Русия напуска надпреварата с 3 точки.

В другият двубой от Група А Португалия постигна с лекота победа с 4:0 над Нова Зеландия и оглави класирането със 7 точки, колкото има и Мексико. Точни за европейския шампион бяха Роналдо от дузпа в 33-ата, Бернардо Силва четиви минути по-късно, а след почивката с гол се отчетоха Андре Силва (80) и Нани (90+1). Нова Зеландия остава на последното място без точка след три изграни мача.