Фалстарт за юношите на Евро 2017

Малките „лъвове” загубиха с 0:2 от Англия

България стартира с поражение участието си на европейското първенство по футбол за юноши до 19 години.

Момчетата на Ангел Стойков отстъпиха с 0:2 пред Англия в първия си мач от група „Б”, ала могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точка.

Те създадоха доста положения пред вратата на съперника, от които обаче не успяха да се възползват.

Двубоят се проведе на стадион "Михаил Месхи 2" в Тбилиси пред около 1500 зрители.

Сред тях беше и президентът на БФС Борислав Михайлов, на когото компания правиха Венцислав Стефанов и Емил Костадинов.

Двубоят започна кошмарно за България. „Лъвчетата” изостанаха в резултата още при първата атака.

Мейсън Маунт засече центриране отдясно и откри още в първата минута.

Петко Христов можеше да изравни светкавично, но ударът му с глава бе спрян на голлинията от Рамсдейл.

После пък изстрел на Тилев с мъка бе избит в корнер.

След неговото изпълнение Кръстев засече с глава, но на сантиметри до лявата греда.

Вратарят на Англия прояви отличен рефлекс след нов удар с глава, дело на Христов, предотвратявайки изравнително попадение.

В 35-ата минута пък Райън Сесеньон пропусна да удвои аванса на своя отбор, стреляйки в аут от непосредствена близост.

Последваха пропуски на Йорданов и Кръстев, но в крайна сметка почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Англия.

За съжаление второто полувреме започна по сценария на първото – с бърз гол в полза на „трите лъва”.

Три минути след подновяването на играта Сесеньон се реабилитира за пропуска си и оформи крайното 2:0, възползвайки се от пас на Бреретон.

Ангел Стойков отговори с двойна смяна в 54-ата минута. На мястото на Светослав Ковачев се появи Георги Янев, а Станислав Иванов замени Тонислав Йорданов.

Впоследствие Тилев отправи добро центриране и малко по-късно хубав удар, но без успех. В 79-ата минута резервата Янев опита своя шанс, но отново без резултат.

Не след дълго нашите имаха претенции за игра с ръка на бранител в пеналта, ала дузпа не последва и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:0.

Следващият мач на България е срещу Германия и стартира в 19:00 часа на шести юли, а по-късно тази вечер Бундестима се изправя срещу Холандия.

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ U19:  Димитър Шейтанов, Петър Генчев, Андреа Христов, Петко Христов, Васил Добрев, Ангел Лясков, Ивайло Найденов, Иван Тилев, Светослав Ковачев, Томислав Йорданов, Калоян Кръстев

Резерви: Мариян Димитров, Матео Стаматов, Георги Янев, Ивайло Климентов, Станислав Иванов

Селекционер: Ангел Стойков

АНГЛИЯ U19: Аарън Рамсдейл, Дуйон Стърлинг, Джей Дасилва, Тайо Едун, Тревоу Чалоба, Айзея Сълиман, Андре Дозел, Бен Бреретън, Мейсън Маунт, Райън Сесеньон, Маркъс Едуардс

Резерви: Нейтън Трот, Рийс Джеймс, Джейкъб Мадокс, Дарнъл Джонсън, Джош Дасилва, Айзък Бъкли-Рикетс, Лукас Нмеча

Селекционер: Кийт Даунинг

Съдия: Ола Хобер Нилсен (Норвегия)

Стадион: "Михаил Месхи 2", Тбилиси
НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"