Летящият Ботев смаза Бейтар с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарчетата" разнищиха израелския си съперник с красива игра и 4 гола, чакат ги битки с Маритимо

С красива атакуваща игра Ботев (Пловдив) разнищи израелския Бейтар (Йерусалим) с 4:0 на реванша на „Лазур” в Бургас и преодоля втория предварителен кръг в Лига Европа с общ резултат 5:1 след 1:1 преди седмица като гост. Пламен Димов и Фернандо Виана отбелязаха до почивката, а в началните секунди на втората част капитанът Лъчезар Балтанов реши всичко след нестандартно хрумване на Тодор Неделев, който удари греда с удар от фаул на тъча. В края резервата Фелипе Бризола оформи разгрома.

Съперник на Ботев в третия предварителен кръг ще е португалският Маритимо. Ботев е домакин в първия мач отново в Бургас на 27 юли, а реваншът в Португалия е на 3 август. Пловдивчани останаха единственият роден тим в Лига Европа след отпадането на Левски срещу Хайдук (Сплит) тази вечер.

Тази вечер „канарчетата” на Николай Киров записаха девети пореден мач без загуба като домакин в европейските клубни турнири.

Срещата започна с голяма подкрепа от бултрасите и отменен гол за Бейтар заради засада на деветката Шехтер.

Ботев поведе при първия си корнер в мача в 10-ата минута, когато Пламен Димов засече с глава центрирането на Неделев и фронтално пред вратарското поле насочи в долния десен ъгъл за 1:0. Това беше първо попадение на Димов с жълто-черния екип в официален мач.

Три минути по-късно Фернандо Виана отигра отлично и копна над вратаря по диагонала, но топката не пожела да влезе във вратата и мина на косъм встрани.

Йоси Бенаюн изпусна единственото сносно голово положение за Бейтар през първата част с нескопосан удар от отлична позиция.

Крум Стоянов изпусна сам срещу вратаря, но в 32-ата минута Балтанов центрира отдясно и Виана посреща с воле от въздуха в движение за 2:0 под гредата.

До почивката вратарят Клайман спаси израелците от трети гол с отлична намеса при удар на Крум Стоянов.

Веднага след паузата Ботев реши мача с трети гол, дошъл след доза креативност и гениалност от Тодор Неделев. Той реши да бие директно от един свободен удар на тъча и удар близката дясна греда на слисания Клайман, а Лъчо Балтанов довкара на празна врата за 3:0.

Клайман после попречи на Пламен Димов да вкара втория си гол с глава след корнер в мача, Ботев пропиля няколко шанса при контри двама на двама.

Пропуски направиха подред Неделев, Виана и пак Неделев, а левият бек на Бейтар Марсел Хайстер се изнерви и беше изгонен с втори жълт картон след провокация към скамейката на пловдивчани.

Резервите Лазар Марин и Фелипе Бризола също се отчетоха с пропуски, а Омар Косоко удари напречната греда с много елегантен прехвърлящ удар.

Все пак в 90-ата минута Йордан Минев центрира за Косоко, който избра да не стреля, а върна за Бризола и резервата на почти празна врата оформи разгромното 4:0.

В края нервите взеха връх и жълти картони получиха Йордан Минев (в последната минута) и Омар Косоко (след последния съдийски сигнал).

След мача играчите и щаба на Ботев ликуваха със щастливите фенове в Бургас.