Киров залага на състава от реванша с Бейтар

Атаката отново ще се води от Фернандо Виана, а Фелипе Бризола ще е резерва в четвъртък

Старши треньорът на Ботев Пловдив Николай Киров-Белия не възнамерява да прави промени по състава, разбил с 4:0 Бейтар Йерусалим в реванша от втория квалификационен кръг за Лига Европа. Така наставникът ще заложи на същите 11 и в първия двубой с Маритимо в четвъртък.

За Визитата на Славия Белия направи доста промени, като даде почивка на някои от играчите. На вратата започна Кайзер вместо Чворович, на левия бек излезе Лазар Марин, а Йордан Минев остана извън групата. На пейката бе и централният защитник Пламен Димов, както и още трима от титулярите - Балтанов, Косоко и Крум Стоянов.

Атаката отново ще се води от Фернандо Виана, а Фелипе Бризола ще е резерва в четвъртък. Канарчетата пак ще търсят ранен гол, като именно силната игра в предни позиции е основният коз на тима дотук в срещите от Лига Европа.

Днес наставникът Николай Киров ще направи сериозен двучасов разбор на играта на португалците пред тима на базата в Коматево. През изминалите дни той е гледал записи на няколко двубоя на Маритимо, като е набелязал силните и слабите им страни. Пред състава ще бъдат пуснати избрани моменти от играта на съперника.

До дни пък се очаква развитие около привличането на Стивън Петков. Както е известно, нападателят тренира с канарчетата, като се очаква да подпише с тях. Просто Николай Киров искал още известно време, за да прецени състоянието на играча, който доскоро се възстановяваше от операция и тежка контузия.