Обновеният Милан започна успешно новия сезон (ВИДЕО)

Рикардо Родригес вкара единствения гол при успеха с 1:0 над Университатя

Направилият скъпи летни трансфери Милан започна кампанията с минимален успех 1:0 като гост над румънския Университатя Крайова.

Срещата от третия предварителен кръг на Лига Европа не се оказа особено зрелищна и мина само с попадението на новото попълнение от Волфсбург Рикардо Родригес, разписал се преди почивката.

Домакините можеха да вземат и нещо повече от мача, но Алесандро Митрица направи два груби пропуска. Цял мач за домакините игра полузащитникът Христо Златински, а Радослав Димитров беше сменен десетина минути преди края.

Воденият от Винченцо Монтела тим създаде малко положения пред противниковата врата. Патрик Кутроне удари греда при една от редките възможности за "росонерите".

Въпреки постната продукция тази вечер, Милан е с единия крак в плейофите на Лига Европа, тъй като вече е тежък фаворит за реванша на стадион "Сан Сиро".