Байерн падна и от Наполи на "Ауди Къп"

"Баварците" отстъпиха с 0:2

Байерн (Мюнхен) завърши на последно място на турнира "Ауди Къп", който се провежда на "Алианц Арена". Германският шампион загуби с 0:2 от Наполи в двубой за третото място. Вчера "баварците" паднаха и от Ливърпул. Калиду Калигули (14) и Емануеле Джакерини (55) вкараха головете за неаполитанците.

Двамата треньори направиха редица промени в съставите си. Карло Анчелоти даде шанс за изява на много младоци, сред които Ларс Май и Мануел Винцхаймер. Като титуляри излязоха новите попълнения Себастиан Руди и Никлас Зюле започнаха като титуляри.

Резултатът бе открит в 14-ата минута, когато вратарят Кристиян Фрюхтл не успя да улови топката и Калиду Кулибали реализира за 1:0. До края на полувремето Винцхаймер пропусна да изравни. В началото на втората част Наполи реализира второ попадение. Емануеле Джакерини получи топка от Кайехон и от точката на дузпата насочи към десния ъгъл на Фрюхтел - 2:0.

До края на срещата "баварците" се опитаха да стигнат до обрат, но Рибери се отличи с пропуск.

Така Наполи се нареди на трета позиция в приятелския турнир в Мюнхен. Ливърпул и Атлетико Мадрид ще спорят за трофея по-късно тази вечер.

Швецкият футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел