Берое с дебютен успех за сезона след бой над Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Старозагорци разбиха с 4:1 "белите" в София

Берое победи Славия с 4:1 като гост в откриващия мач на 4-ия кръг на Първа лига. Головете на стадион "Славия" реализираха Карлос Охене (22), Педро Еуженио (83, 90+3), а Стефан Велков (69) си заби автогол. Ивайло Димитров (57) се разписа за "белите".

Успехът бе дебютен за старозагорци през новия сезон, с който играчите на Александър Томаш събраха 6 точки и излязоха на втора позиция преди останалите срещи от кръга. Славия заема 5-о място с четири пункта.

Гостите започнаха срещата по-активно и пропуснаха няколко добри възможности за гол в началото. Първо Серджиу Негруц не сполучи, а малко след това Педро Еуженио тресна греда. При удара на португалеца имаше намеса на вратаря на Славия Марио Кирев, който успя да отклони топката в страничния стълб.

В 12-ата минута Омар Абуд можеше да открие резултата, но се засуети. 60 секунди по-късно Минчев прати топката право в ръцете на Перниш след изпълнение на пряк свободен удар.

В 22-ата минута заралии откриха резултата. Фирцулеску комбинира с Като, който върна на Охене. Ганаецът с топовен удар не остави шансове на Марио Кирев - 0:1. Десетина минути по-късно вратарят на "белите" спаси шут на Мартин Райнов. В 42-ата минута Берое организира нова добра атака, Леони напредна и намери Негруц в наказателното поле, който вместо да вкара, прати топката в аут. Малко след това удар от фаул на Фирцулеску бе отразен от Кирев.

"Белите" упражниха натиск в началото на втората част. Шут на Шоколаров мина близо до страничната греда на Перниш. В 58-ата минута играчите на Златомир Загорчич изравниха. Ивайло Димитров получи пас отдясно от Йомов и с глава направи 1:1.

В 69-ата минута "зелените" отново дръпнаха в резултата, след като Стефан Велко си вкара автогол. Младият талант на "белите" опита да изчисти топката пред крака на Антон Карачанаков, но я плъзна в своята мрежа - 2:1 за Берое.

Славия опита да върне гола, но стигна само до удар над вратата на Калоян Кръстев. Вместо това Педро Еуженио режи всичко в срещата с трети гол. Португалецът се разписа с далечен удар в 84-ата минута.  В 88-ата минута Перниш отрази опасен шут на Минчев.

В продължението на срещата Педро Еуженио с топовен шут вкара втория си гол в мача, с което оформи крайното 1:4.

Славия - Берое 1:4
0:1  Охене (22)
1:1 Димитров (58)
1:2 Велков (69 - автогол)

1:3 Еуженио (83)

1:4 Еуженио (90+3)

Славия: Кирев, Димитров, Минчев, Мартинов, Матеус Биси, Венков(62-Мба), Велков, Велев, Йомов(86-Узунов), Абуд, Шоколаров(75-Кръстев).

Берое: Перниш, Виданов, Желев, Кохей, Райнов, Охене, Фирцулеску(72-Цонев), Динков, Леони(88-Хаджиев), Негруц(75-Карачанаков), Педро Еуженио.

Ж.к. Венков, Матеус Биси, Шоколаров, Минчев (Славия); Желев, Охене (Берое)