Верея шокира много слаб Левски в мач с безобразно съдийство (ВИДЕО+СНИМКИ)

Илиан Илиев остана непобеден от бившия си тим

Отборът на Верея постигна изненадваща победа над Левски, след като се наложи с 2:0 в домакинството си от четвъртия кръг на Първа професионална лига.

Мачът, игран на стадион „Трейс Арена” пред погледа на „синия” бос Спас Русев, ще се запомни с две груби грешки на страничните рефери Георги Калудов и Румен Иванов.

Единият не сигнализира за засада при първия гол в срещата, а другият отмени напълно редовно попадение за гостите от София малко преди почивката.

Иначе срещата, в която столичани бяха водени от Асен Букарев заради раздялата си с Николай Митов и назначението на Делио Роси, чийто дебют ще е срещу Дунав, започна отлично за домакините.

Още в третата минута Георги Андонов откри резултата, след като Елиаш да Силва му подаде с гърди, а той от въздуха засече топката и я прати неспасяемо в горния ъгъл.

Преди попадението обаче капитанът на старозагорци се намираше в засада, която не бе маркирана.

В 29-ата минута Елиаш бе в основата и на втория гол в полза на Верея, макар че впоследствие получи контузия и бе принудително заменен на почивката.

Малко преди да изтече първият половин час от игровото време бразилецът получи от Венцислав Бенгюзов и задържа топката между трима футболисти на Левски, след което изведе в коридор бившия футболист на Пирин и той с шут в долния ъгъл отново матира Божидар Митрев за 2:0.

Левски се опита да отговори и успя, но усилията на тима отидоха на вятъра заради недоглеждане от страничния рефер.

В 40-ата минута Роман Прохазка стреля много силно от далечна дистанция, а Георги Аргилашки с невероятна намеса успя да отбие топката, която влизаше в горния ъгъл на вратата.

Впоследствие тя рикошира в гредата и после Димитър Пиргов я прати в мрежата, но попадението му бе отменено заради несъществуваща засада.

Така Верея завърши първото полувреме с аванс от две чисти попадения.

На почивката Асен Букарев замени вътрешния халф Нелуц Рошу с нападателя Жуниор Мапуку, а след паузата Левски заигра много силно и буквално обгради наказателното поле на Верея.

Защитата на домакините обаче бе отлично подредена и не допусна сериозни опасности пред своята врата.

Гостите постепенно загубиха търпение и започнаха да разчитат на центрирания, които не доведоха до нищо добро.

Даже напротив. В 83-ата минута Димитър Пиргов извърши тактическо нарушение и получи директен червен картон, макар че преди това вече бе предупреден официално.

В добавеното време Здравко Илиев имаше шанс да направи резултата класически, но стреля встрани от целта, след като остана сам срещу вратаря Митрев.

Въпреки това обаче Верея взе пълния комплект от точки и наставникът на тима Илиан Илиев остана без загуба от Левски.

Спецът вече има два успеха и две ремита срещу бившия си тим, който днес игра с резервния си жълт екип, защото Верея дебютира с новите си сини фланелки за домакинства.

След победата си старозагорци имат 7 точки, с три повече от отбора на Левски, който обаче е с мач по-малко.