Септември Симитли с втора победа за сезона

Отборът на Спас Стоименов надви новака в Югозападната Трета лига ОФК Елин Пелин с 2:1

Септември (Симитли) достигна втора поредна победа в Югозападната Трета лига. Те се наложиха с 2:1 като гост над съперниците си от ОФК Елин Пелин, които са новаци в групата.

Още във втората минута след нарушение срещу Анатоли Лулейски беше отсъдена дузпа за Септември(Симитли). Борислав Хазуров беше точен от 11-те метра  и отбеляза за 1:0. В 30-та минута, след центриране на Ибрахим Алим, отново Борислав Хазуров вкара с глава за 2:0. До края на полувремето футболистите на Спас Стоименов имаха много положения, но Даниел Гогов, Смаил Креболиев и Йоан Петров пропуснаха.

В началото на втората част симитличани не се отличиха с много положения и в 60-тата минута, при една от малкото атаки на домакините, съдията отсъди дузпа и ОФК Елин Пелин намали на 1:2. До края на мача бяха пропуснати  още положения от отбора на Стоименов.

„Най- важното в този мач е, че взехме 3 точки. Като игра можехме повече. Има още да работим”, заяви старши треньорът Спас Стоименов, като допълни, че в изключително доволен от взетата победа.

Стартов състав Септевмри (Симитли): Димитър Пангев,Асен Топузов, Николай Стоилков, Ивайло Иванов, Божидар Станчев, Ибрахим Алим, Анатоли Лулейски, Йоан  Петров, Даниел Гогов, Борислав Хазуров, Смаил Креболиев