ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА: Локомотив (София) се изравни с Царско село на върха

Трагичен дебют за Ферарио Спасов

Локомотив (София) се изравни с Царско село на върха в класирането на Втора професионална лига.

“Железничарите” спечелиха с 2:0 домакинството си на Нефтохимик (Бургас), докато в същото време “царете” завършиха наравно 0:0 като гост на Ботев (Гълъбово). По този начин футболистите на Младен Додич и Никола Спасов делят първото място с равен актив от 15 точки.

Треньорът Ферарио Спасов пък дебютира за Монтана с тежко поражение от Несебър. На стадион "Кипровец" в град Чипровци гостите спечелиха с 3:1, въпреки че допуснаха гол още в самото начало.

Атанас Илиев бе точен в 5-ата минута за монтанци, но още в следващата атака Иван Колев изравни. Няколко минути по-късно Жак Пехливанов донесе пълен обрат в полза на Несебър. Той се разписа в 11-ата минута, а в 38-ата минута Колев матира Монтана с трети гол. Попадението бе общо трето за бившия играч на Поморие през този сезон.

Втората част започна с червен картон на Даниел Георгиев, който няма да започни своя дебют с нищо добро. Бившият играч на Черно море сбърка при второто попадение на гостите, а буквално в първата минута на второто полувреме извърши нарушение, като последен човек и бе пратен в съблекалнията. Останал с 10 човека, Монтана така и не успя да реагира, а в края на мача дори рискуваше да получи четвърти гол.

Несебър спечели десет точки в последните четири кръга, като с актив от 11 точки е на трето място. Домакините пък имат три поражение в последните си четири мача, а с актив от 7 точки са на 11-то място.

Оборище и Поморие завъртяха нулево равенство.

В последния двубой за деня Созопол спечели с 2:1 домакинството си на Струмска слава (Радомир).