ЦСКА се устреми и към Купата на България (ВИДЕО+СНИМКИ)

В герой за "червените" се превърна Кевин Кубемба

ЦСКА се устреми и към Купата на България, преодолявайки с лекота 1/16-финалите. "Червените" отвяха с 4:1 Несебър при гостуването си край морето.

В герой за ЦСКА се превърна Кевин Кубемба, който блесна с хеттрик. Едно попадение добави резервата Кирил Десподов, а в края Николай Бодуров прати топката в грешната врата и благодарение на опитния защитник домакините стигнаха до почетно попадение.

В 12-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. След центриране от корнер Колев остана абсолютно непокрит и шутира от 5-6 метра, но не намери добре топката. Въпреки това тя прескочи Китанов, но Чорбаджийски изби с глава пред голлинията.

Само 180 секунди по-късно червените откриха резултата. Кевин Меркадо за пореден път преодоля без проблем китайския десен защитник на Несебър Зиксянг и центрира отлично към Кевин Кубемба, който от два метра не остави шанс на Бояджиев - 1:0 за ЦСКА.

След половин час игра Кевин Кубемба отново се разписа на празна врата. Костов падна без никой да го е докоснал при опит за контраатака на домакините, Александър Георгиев му отне топката и центрира Кубемба, за когото не бе проблем да вкара за 2:0.

В 39-ата минута Енрике можеше окончателно да убие интригата, но изпусна сам срещу вратаря, пращайки топката в ръцете на Бояджиев в опит да го прехвърли.

В заключителните секунди на първата част и Кевин Меркадо имаше шанс да реализира останал очи в очи със стража на домакините, но Бояджиев пак спаси.

Минута след старта на второто полувреме Несебър можеше да върне едно попадение. Китанов изпусна топката при центриране от корнер, Колев стреля с глава, но Малинов изби от голлинията.

Постепенно играчите на Белчев отново натиснаха своя съперник и в 60-ата минута логично стигнаха до трети гол. Негов автор отново бе Кубемба. Нападателят направи двойно подаване със свой съотобрник и останал сам срещу вратаря пусна технично топката в близкия му ъгъл за 3:0.

Минута преди края Кирил Десподов направи 0:4, а минута по-късно Николай Бодуров си отбеляза автогол за крайното 1:4.

НЕСЕБЪР - ЦСКА 1:4
0:1 Кевин Кубемба (15), 0:2 Кевин Кубемба (30), 0:3 Кевин Кубемба (60), 0:4 Кирил Десподов (89), 1:4 Николай Бодуров (90-автогол)
НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"