Капитанът Балтанов вдъхнови Ботев за обрат в Горна Оряховица (ВИДЕО)

„Канарчетата” започнаха успешно защитата на трофея от Купата на България

Носителят на трофея Ботев (Пловдив) направи пълен обрат в 1/16-финала за Купата на България срещу Локомотив (Горна Оряховица) и спечели мача с 3:1.

"Жълто-черните" инкасираха ранен гол още във втората минута, дело на Деян Христов. До края на полувремето те можеха да изравнят чрез Алваро, който тресна греда, но през второто полувреме треньорът Николай Киров заложи на тежката си артилерия в лицето на Лъчезар Балтанов.

Капитанът влезе от пейката и само за 3 минути обърна мача, разписвайки се последователно в 57-ата и в 60-ата минута.  В 71-ата минута Алваро Юлияно отбеляза фантастичен гол от 30 метра и оформи крайното 3:1.

Иначе Диян Христов изненада носителя на трофея с попадение още във втората минута на срещата.

В 20-ата минута Алваро Юлиано с далечен удар от пряк свободен удар прати топката в напречната греда.

След подновяването на играта "Ботев" контролираше събитията на терена. Капитанът Лъчезар Балтанов се появи в игра, което раздвижи представянето на "жълто-черните" в предни позиции.

В 54-ата минута Дуде Ндонгала пропусна сам срещу Крушарски, но три минути по-късно резултатът вече бе изравнен. Балтанов получи топката в наказателното поле и без да се бави отправи точен изстрел в мрежата на "Локо".

В 60-ата минута юношата на "Левски" вкара втория си гол за пълния обрат. Йордан Минев центрира в наказателното поле на домакините, а Балтанов с глава направи 2:1.

Алваро Юлиано реши всичко в срещата в 71-ата минута, след като с мощен удар парира вратаря на домакините Ивайло Крушарски, отбелязвайки истински шедьовър.

Така носителят на трофея продължава напред за Купата на България, а ето и всички резултати от 1/16-финалите:

Несебър - ЦСКА 1:4

Нефтохимик - Царско село   1:2

Севлиево - Берое   0:2

Сокол (Марково) - Дунав   1:4

Вихрен (Сандански) - Септември (София) 0:2

Ботев (Гълъбово) – Левски 0:1 (след продължения)

Ботев (Враца) - Пирин (Благоевград) 3:1

Черноморец (Балчик) - Славия 0:2