Без българки на полуфиналите във Варна

Наше момиче с шанс за триумф на двойки

Без българки ще преминат полуфиналите на сингъл на международния турнир по тенис за жени във Варна.

Надпреварата се провежда на кортовете на клуб Супер спор и е с награден фонд от 15 000 долара.

Българското участие приключи на четвъртфиналите, след като поставената под №2 Диа Евтимова загуби от румънката Кристина Адамеску с 5:7, 6:7(0). Двете състезателки изиграха оспорван мач, но в решителните моменти на двата сета Евтимова не издържа и падна след близо два часа игра.

Поставената под №8 Ани Вангелова пък отстъпи на друга румънка - Йоана Гаспар с 5:7, 4:6 за 109 минути. Българката допусна цели 10 двойни грешки и 8 пробива в своето подаване.

В надпреварата при дуетите обаче ще има българска шампионка, след като Диа Евтимова и Юлия Стаматова ще играят една срещу друга във финала по двойки.

Евтимова с партньорка Михаела Боев, която се състезава за Белгия, победиха с 6:4, 6:0 Даниела Димитрова и Александра Караманолева и стигнаха до мача за титлата.

В другата полуфинална среща пък Юлия Стаматова и британката Мая Лумсден се наложиха на третите поставени Ани Вангелова и Рио Китагава (Япония) с 6:1, 6:3.