Созопол спечели срещу Несебър в контрола

"Морският сблъсък" завърши 2:1

Созопол победи Несебър в контролна среща. Проверката се състоя на ст. „Арена Созопол“ и завърши при резултат 2:1 за домакините.

Несебър започна по-активно мача и можеше да поведе още в 4-ата минута. След центриране от корнер, Коларов засече с глава, но Нотев успя да докосне топката, колкото тя срещне напречната греда. Все пак, в 10-ата минута „делфините“ откриха резултата. Точен бе Галин Димов, с чудесно изпълнение на фаул.

5 минути по-късно Михаил Георгиев получи червен картон, но численото равенство на терена се запази, тъй като на негово място влезе Кристиян Пешов. Именно последният успя да изравни след половин час игра. След чудесна многоходова акция, младокът прати топката в мрежата с плътен удар в близкия ъгъл.

В началото на втората част Николай Дросев остана сам срещу вратаря, но Теменлиев спаси. След час игра Созопол направи пълен обрат. След центриране отляво, непокритият Христо Каймакански засече с глава за 2:1. Малко по-късно Габриел До Кармо можеше да реши всичко. Иван Янчев направи чудесен индивидуален пробив и намери бразилеца на метър пред голлинията, но ударът му бе спасен от вратаря.