Кензо Ширай с второ злато от Монреал

Китай е №1 по медали

Кензо Ширай завоюва второ злато от Световното първенство по спортна гимнастика в Монреал. Японецът спечели титлата на прескок след оспорвана надпревара с украинеца Игор Радивилов. Ширай триумфира с резултат 14.900 точки срещу 14.899 за Радивилов. Трети е кореецът Ким Хан-сол с 14.766.

Второ злато за Япония от последния ден на шампионата в Монреал прибави Маи Мураками, която спечели финала на земя при жените с 14.223 точки. Втора остана Джей Кери от САЩ с 14.200, а трета е британката Клаудия Фрейгапейн с 13.933.

Чжу Цзинюан затвърди доминацията на Китай, като спечели титла на успоредка с 15.900 точки. Втори остана защитаващият титлата си украинец Олег Верняев с 15.833, а трети - Давид Белявски от Русия с 15.266.

Хърватинът Тин Сръбич спечели финала на висилка с 14.433, следван от двама холандци - олимпийския шампион от Лондон 2012 Епке Зондерланд с 14.233 и Барт Дойрло с 14.200.

В класирането по медали първи е съставът на Китай с 3 златни, един сребърен и два бронзови медала. Втори са японците с два златни и един бронзов, а трети са руснаците - един златен, три сребърни и два бронзови.

Следващото Световно първенство по спортна гимнастика ще се проведе в Доха през 2018 година.