Надал няма спирка, мина и през Чилич

Матадора с 16-а поредна победа и нов финал

Рафаел Надал увеличи поредицата си от успехи на 16, след като се класира за финала на Мастърса в Шанхай, надигравайки Марин Чилич със 7-5 7-6(3). В неделя Матадора ще има възможността да завоюва 31-а Мастърс титла в кариерата си и увеличава шансовете си за четвърти път да завърши календарната година като №1.

Срещата започна с продължителен гейм, в който световният №5 спаси три брейкбола преди да вземе подаването си. Личеше, че е натрупана умора и у двамата, а Чилич извади втори пореден сервис гейм, в който спаси три точки за пробив – 2-1.

В деветата част Надал сервираше за оставане в сета и изостана 15-30. В следващата точка няколко пъти умело се защити с дълбоки бекхенд слайсове, на накрая хърватинът дръпна спусъка от форхенд и стигна до два поредни сетбола. Чилич сбърка с форхенд в мрежата на първия, а после само изгледа аса на съперника си, който впоследствие изравни – 5-5.

В следващата част Матадора показа на Чилич как се печели гейм от 40-15, а после сервираше за сета и го взе – 7-5.

Световният №1 проби в третия гейм след почивката и затвърди на нула за 3-1. Опонентът му обаче осъществи рибрейк и запази надеждите си – 3-3.

Рафа предприе важна крачка към финала, след като в деветия гейм реализира брейк. Така 16-кратният шампион от Големия шлем сервираше за победата при 5-4 и поведе 40-30. Изпусна мачбола с форхенд с рамката в аут, а после загуби следващите две точки – 5-5.

Всичко се реши в тайбрек, в който испанецът поведе 3-2 с минибрейк, но допусна такъв за 4-3. С два нови минипробива обаче дръпна 6-3, сервираше за победата и реализира първия мачбол – 7-6(3).