Юношите на Нефтохимик и на Марек не се победиха

Младшата възраст и децата записаха победи

Нефтохимик си тръгна с точка от Дупница, след гостуването си на Марек, в срещата от X кръг на Елитното юношеско първенство до 19 години. Двубоят завърши при резултат 1:1.

Действието през първата част се развиваше главно в центъра на терена, без особени опасности и пред двете врати. Домакините поведоха в 22-ра минута, след като получиха право да изпълнят дузпа. През втората част „шейховете“ излязоха на терена по-мотивирани и взеха превес в двубоя.

Те изравниха резултата в 52-ра минута, също след дузпа, след като Мартин Ставрев бе съборен в наказателното поле. От бялата точка точен бе Йолиян Милков. До края на срещата гостите създадоха добри положения и имаха реален шанс за победа, но допуснаха пропуски в завършването на атаката.

В следващия кръг Нефтохимик U19 приема на стадион Българово Локомотив (Пловдив), на 18.10 (сряда), от 15:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Алекс Василев, Илиян Николов, Асан Ахмед, Йолиян Милков, Матей Иванов, Мартин Ставрев, Николай Парчев, Кристиян Кръстев, Ерик Кадиев, Верон Кукуринков, Христо Янков
Резервен състав: Пламен Кисов, Антон Маргаритов, Неделчо Дамянов, Иван Йорданов, Димитър Железов, Ангел Георгиев.

Междувременно юношите младша възраст на Нефтохимик, водени от Милен Христов, спечелиха домакинството си на Ямбол 1915 с 4:2. Срещата от V кръг на първенството се игра вчера (14.10), на стадион Долно Езерово.

Играта през първото полувреме беше равностойна. На почивката отборите се прибраха при резултат 1:1, като попадението за „шейховете“ бе дело на Димитър Примов.

През втората част домакините диктуваха изцяло случващото се на терена. След хеттрик на Димо Кръстев гостите от Ямбол загубиха всички шансове за победа. Те успяха да отбележат още едно попадение, но резултатът до края на срещата се запази в полза на „шейховете“.

Най-млаките състезатели от школата на „Нефтохимик“ пък продължават с доброто си представяне. Те пожънаха нови успехи по време на съботно-неделните двубои от регионалните възрастови първенства.

Двата отбора, състезаващи се в основното първенство по Футбол 7, водени от Иван Дончев, сразиха Несебър с 11:1 и Царево с 4:0.

Подготвителните групи, участващи в  първенството по Футбол 7, с треньор Тодор Топалов, записаха победа над Чайка с 6:0 и загуба от Поморие с 1:4.

Градското дерби в първенството по Футбол 9, между Нефтохимик и Черноморец, завърши без победител, при краен резултат 1:1. „Шейховете“ бяха водещия тим на терена, но шансът им попречи да победят.

В първенството по Футбол 5 Нефтохимик допусна загуба от Звездичка.

Шеф на Нафтата с интересни разкрития, вижте каква отлична новина чака Бургас

Интервю с изпълнителния директор Николай Тодоров

Сензациите в пресата: ЦСКА праща защитник в Етър

Война в Бургас заради треньор, Ренан виси за Торпедо, Стивън Петков води атаката на Ботев срещу ЦСКА, бразилец пред дебют и още…

ОБЗОР: Нефтохимик е лидер в Югоизточната Трета лига (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха срещите от третия кръг и класирането след тях

ОФИЦИАЛНО: Нефтохимик се раздели с треньор по взаимно съгласие

Господин Господинов вече не е част от академията

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Черно море с втора победа в Елитната група

“Моряците”, водени от Мартин Христов, надиграха тима на Нефтохимик в Бургас с 2:0

ОБЗОР: Нефтохимик взе 3 т. от Марково в Югоизточната Трета лига