Фрайбург и Херта поделиха точките в мач с 3 дузпи

Съдията беше главно действащо лице

Фрайбург и Херта завършиха наравно 1:1 на "Шварцвалд Щадион" в много напрегнат двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата.

Съдията на срещата Гуидо Винкман се превърна в главно действащо лице на срещата, защото отсъди 3 дузпи като си навлече гнева на футболистите от двата отбора.

В 50-та минута Никлас Щарк фаулира Кристиан Гюнтнер и съдията посочи бялата точка. Яник Хаберер беше точен и донесе аванс на домакините.

В 77-та минута Фрайбург върна услугата. Юлиан Шустер направи фаул срещу Мичел Вайзер, но от бялата точка Саломон Калу прати топката високо над вратата.

В 81-та минута Херта получи нова дузпа. Николас Хьофлер наруши правилата срещу Дейви Зелке и след видео повторение съдията посочи отново 11-метров наказателен удар.

Калу този път беше точен и донесе точката на Херта. Така тимът вече има 10 точки и е на 11-та позиция. Фрайбург е 15-ти с 8 точки.

Ас на Лайпциг е с тежка травма, ще пропусне Евро 2024

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Щутгарт постави Байерн на колене и мечтае за второто място (ВИДЕО)

Домакините стигнаха до успех с 3:1 след два късни гола

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)