Локомотив сгази Етър (ВИДЕО)

"Смърфовете" удариха великотърновският тим

Локомотив (Пловдив) прекъсна черната си серия, в която инкасира 4 загуби от 6 мача. „Смърфовете” се наложиха като домакини на Етър с 2:0.

През първото полувреме интересните моменти и пред двете врати бяха сведени до минимум. Първата по-добра възможност в мача се откри пред Иван Стоянов, но ударът му мина встрани от вратата. В 33-ата минута Локомотив поведе. Пламен Крумов центрира чудесно към Димов Бакалов, който от ъгъла на вратарското поле засече с глава за 1:0. В края на полувремето Георги Сърмов стреля от дистанция, но неточно.

В самото начало на втората част вратарят на домакините Илко Пиргов се самоконтузи и бе принудително заменен от Диао. В 58-ата минута Бадара засече с глава центриране отляво, но топката се отклони в защитник на Локомотив и излезе в корнер. Домакините отговориха с чудесен индивидуален пробив на Умарбаев, но завършващият му удар бе блокиран от Александров. Минутка по-късно Димитър Везалов  засече с глава центриране от фаул, но топката премина до дясната греда. Секунди след това Дино Мартинович бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в тялото на Христо Иванов. В 88-ата минтуа пловдивчани решиха всичко в своя полза. Димитър Велковски бе изведен сам срещу Иванов и с премерен удар покрай него прати топката в мрежата, оформяйки крайното 2:0.

Локомотив (Пд) - Етър 2:0

1:0 Димо Бакалов (33')
2:0 Димитър Велковски (88')

Локомотив (Пд): 1. Пиргов, 71. Крумов, 22. Николов, 15. Везалов, Муса, 49. Фрикеше, 20. Пауло Серджо, 39. Умарбаев, 10. Марчев, 77. Мартинович, 7. Бакалов.

Етър: 1. Иванов, 25. Александров, 16. Гълъбов, 20. Пехливанов, 14. Минев, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 88. Апостолов, 8. Руменов, 89. Бадара, 73. Стоянов.