Созопол и Локо (Сф) се занулиха

Двата тима си поделиха по точка

Созопол и Локомотив София не можаха да си вкарат гол в мач от 14-ия кръг на първенството във Втора лига. И двата отбора пропуснаха по няколко изгодни положения. Първото беше за столичните „железничари”. Още в 6-ата минута Илия Димитров стреля с глава от 5-6 метра, но право в ръцете на вратаря Свилен Нотев. Мартин Сечков пък беше неточен за домакините след разбъркване в 33-ата минута.

През второто полувреме играта запази равностойния си характер, ала Созопол се нравеше с по-голяма активност. Десет минути след почивката стражът Андрея Ефремов отрази шут по диагонала на Кристиян Пешов, а четвърт час преди края Мехмедали Мехмедали не прояви концентрация в завършващия удар от добра позиция и не улучи целта. Секунди преди края на 3-минутното добавено време резервата Станимир Митев можеше да кешира трите точки за домакините, но почти от упор не можа да засече центриране от фаул.

„Бяхме затормозени психически от поредицата загуби. Днес се представихме на ниво, но победата ни се изплъзна. Момчетата тренират старателно и играят добре, ала резултатите са негативни. Късметът ни загърби не един и два пъти. Сигурен съм обаче, че победите няма да закъснеят и ще поемем нагоре в класирането”, коментира старши треньорът на Созопол Румен Димов.