Спортист №1 на България до 18 години:

05 ноември 2017 19:54 Велизар Антов

ЦСКА с исторически обрат в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Lap.bg

ЦСКА най-накрая успя! „Армейците” стигнаха до първа победа над Лудогорец в историята си, при това по възможно най-трудния начин – като гости и с 10 души.

„Орлите” поведоха в началните минути на второто полувреме, но „червените” изравниха. Малко след това столичани останаха с човек по-малко, заради втори жълт картон на Фернандо Каранга. Въпреки това те стигнаха до пълен обрат, печелейки с 2:1.

Това бе първи успех в историята на ЦСКА над Лудогорец. Той дойде в 18-я опит. Освен историческата стойност на победата, ЦСКА успя да скъси разликата от Лудогорец в първенството само на 2 точки.

Първото полувреме премина при поделено надмощие. Съперниците не успяха да стигнат до гол, но си размениха по един фрапантен пропуск. В началните минути Мисиджан и Кампаняро обстрелваха вратата на гостите от разстояние, но и двамата не намериха целта. В 7-ата минута ЦСКА по чудо не поведе.

Манолев отне топката от Натанаел в центъра на терена, напредна и намери Тиаго. Последният, останал очи в очи с вратаря и напълно необезпокояван, стреля до лявата греда. Кампаняро направи втори опит да порази Черниаускас, но отново не сполучи.

В 29-ата минута Анисе можеше да отбележи изключително красив гол. Той овладя на гърди центриране на Мисиджан, след което стреля атрактивно със задна ножица. Топката обаче премина над вратата. 180 секунди по-късно Кулма прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.