Реал се върна към победите с класика, Роналдо пак не вкара (ВИДЕО)

Марко Асенсио вкара един от головете на сезона

Реал Мадрид се върна на победния път чрез успех на "Сантиаго Бернабеу" срещу Лас Палмас с 3:0.

"Белия балет" отправи над 20 удара, половината от които бяха на Кристиано Роналдо, но португалецът отново не успя да се разпише. Той има едва един гол в 7 участия в първенството през този сезон.

Все пак важното за неговия тим са 3-те точки, а те извоюваха 3-то място в класирането с актив от 23.

Още в 5-та минута Карим Бензема можеше да  открие резултата, но изпусна сам срещу вратаря.

След това Роналдо реши да вземе нещата в свои ръце, но нямаше късмет. На 3 пъти той стреля покрай вратата със силни изстрели. Тенденцията от началото на сезона да отправя неуспешни удари продължи с пълна сила. След това имаше и такъв с глава, който бе спасен от вратаря.

Марсело също изпробва мерника си отдалеч, но не бе точен.

В крайна сметка статично положение донесе гола за "кралете". След центриране от корнер на Иско топката бе отклонена с глава и стана перфектна за Каземиро, който откри в 41-та минута. Това бе втори гол на бразилеца от началото на сезона.

В 56-та минута Марко Асенсио вкара един от головете на сезона. Младокът засече изчистена топка и я прати със скоростта на светлината в горния десен ъгъл на противниковата врата - 2:0.

След това далечен удар на Тони Кроос беше спасен с една ръка от Раул Лизоаин.

Третият гол стана факт в 74-та минута. След брилянтна контраатака Кристиано Роналдо центрира остро към Иско, който отблизо нямаше как да сгреши.

Лас Палмас остава на 19-то място с актив от 6 точки.