Късна дузпа спаси Реал от издънка вкъщи (ВИДЕО)

Роналдо изпусна дузпа, но се поправи

Реал Мадрид надви с 3:2 Малага на своя стадион “Сантиаго Бернабеу” в мач от 13-ия кръг на Примера дивисион.

Победата не дойде никак лесно за "белия балет". Късна дузпа бе пропусната от Кристиано Роналдо, но при добавката си португалецът донесе успеха.

В 9-та минута  Реал откри чрез Карим Бензема. Роналдо удари греда  след удар с глава, но топката попадна във французина непосредствено пред вратата - 1:0.

В 18-та минута Диего Ролан изравни. Той овладя на гърди в наказателното поле и моментално стреля.

Радостта на гостите обаче трая само 3 минути. Каземиро се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар.

Във второто полувреме обаче Малага пак удари. Чори Кастро отбеляза с далечен силен изстрел по земя. Вратарят на Реал Кико Касия можеше да се намеси много по-добре в сутацията.

В 75-та минута съдията отсъди дузпа заради нарушеие на Луис Ернандес срещу Лука Модрич.

Роналдо се нае с изпълнението и ударът му бе спасен, но при добавката прошка нямаше.

Реал вече има 27 точки и е на 3-то място в таблицата. Малага остава в зоната на изпадащите - 18-то място със 7 точки.