Икарди отново тегли Интер напред и ги качи на първото място в Серия А (ВИДЕО)

"Нерадзурите" не срещнаха големи трудности при визитата си на Каляри

Отборът на Интер победи с 3:1 Каляри в гостуването си от 14-ия кръг на Серия А. В герой за нерадзурите отново се превърна капитана на отбора Мауро Икарди, който отбеляза два гола за успеха.

Срещата започна много активно за домакините и Каляри отправи много опасни удари още до 5-та минута, като Жоао Педро и Леонардо Паволети записаха имената си за статистиката. Доминацията на сардинци продължи до 20-та минута, когато постепенно Интер се съвзе от началния натиск.

Така в 29-та минута с първия си удар по посока на Рафаел, миланският гранд поведе чрез Икарди, след като Кандрева центрира отдясно, а аржентинецът се възползва от върната към него топка.

След почивката гостите заиграха още по-добре и в 55-та минута Марсело Брозович удвои аванса им, след върната топка от Кандрева и изстрел от границата на наказателното поле.

В 71-та минута обаче Леонардо Паволети намали до 1:2 и даде надежда на домакините. В следващите минути Интер видимо бе притеснен от евентуален частичен обрат, но в една от редките си атаки Рафаел не успя да боксира добре балонна топка пред вратата и я предостави на дебнещия Икарди, който без колебания я прати в мрежата за 3:1.

Така „нерадзурите“ излязоха начело в Серия А, изпреварвайки Наполи с една точка, но неаполитанците все още не са изиграли своя мач от кръга. Каляри пък остават 13-ти с 15 пункта.