ОГРОМНА СЕНЗАЦИЯ! Лудогорец падна от Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите с едва втора загуба в елита за сезона

Верея нанесе едва втора загуба на Лудогорец за сезона. Старозагорският тим спечели с 2:1 мача срещу шампионите от  18-ия кръг на Първа лига.

Тимът на Илан Илиев изненада гостите, като поведе в 12-ата митута. Здравко Илиев влезе необезпокояван в полето на гостите и подаде към Исмаил Иса, който се хвърли на шпагат, за да завърши атаката за 1:0.

В 21-ата минуга домакините поискаха червен картон за Моци, който се влезе грубо в краката на Иса. Повторенията обаче показаха, че наистина има опасна игра на защитника, но не и нарушение за гонене.

Именно Моци изравни в 24-ата минута с удар от въздуха. След центриране в наказателното поле на Верея топката беше изчистена и румънецът я посрещна от въздуха, за да я оплете в мрежата зад съперниковия вратар - 1:1.

В 50-ата минута удар на Витанов мина над вратата на Лудогорец. В 58-ата Лудогорец поиска дузпа за нарушение на Илия Мунин срещу Кешеру в наказателното поле на домакините, но такова не беше отсъдено. Румънецът протестира бурно.

Вандерсон можеше да вкара втори гол за шампионите, но в 63-ата минута стреля от удобна позиция над вратата.

В 70-ата минута Игор Пластун стреля с глава след центриране отляво на вратата. Ударът му обаче беше изваден акробатично от вратаря на домакините Пламен Колев.

Три след това Верея имаше уникален шанс да стигне до второ попадение. Танев свали с глава към Домовчийски, който стреля покрай вратаря, но в аут.

В ответната атака Анисе пропусна с глава след центриране от корнер. В 77-ата минута Домовчийски беше изведен зад защитата на гостите и вкара, но беше отсъдена засада.

Верея стигна до чудото в 83-ата минута, когато Селим Керкар вкара за 2:1.

В заключителните минути шут на Кешеру от пряк свободен удар беше атрактивно спасен от Пламен Колев. При последвалия корнер вратарят извади и удар с глава на Моци.

Балъков: Надявам се на подкрепа от феновете