Джулия Терзийска с две победи в Тунис

Евтимова с успех на двойки в Турция

Джулия Терзийска записа две победи на турнира по тенис в Хамамет (Тунис) с награден фонд от 15 хиляди долара.

На сингъл поставената под №8 Терзийска победи с 6:1, 6:4 представителката на домакините Шираз Бехри за 77 минути игра. Във втората част българката успя да заличи пасив от 1:3 гейма.

За класирането си на четвъртфинал Джулия заработи 2 точки за световната ранглиста и 367 долара. За място на полуфиналите Терзийска ще играе срещу  Марго Йеролимос от Франция.

В надпреварата по двойки българката се класира на полуфинал. Поставените под №1 Терзийска и Мари Беноет от Белгия победиха с 6:1, 6:3 Дария Лодикова от Русия и Анастасия Нефедова САЩ.

Диа Евтимова се класира на полуфинал по двойки на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Евтимова и Паула Ормачея от Аржентина победиха със 7:5, 4:6, 10:6 Каламбаева от Казахстан и Ванлангендонк от Белгия.